podróże służbowe
zobacz inne tematyPrzejmij kontrolę nad kosztami podróży służbowych
Rosnąca w ostatniej dekadzie dostępność narzędzi do zdalnej i hybrydowej współpracy między zespołami w ostatnich latach sprawiła, że firmy diametralnie zmieniły swoje podejście do podróży służbowych. W praktyce oznacza to, że nie ma już potrzeby odbywać podróży samolotem, pociągiem czy samochodem, aby dotrzeć na kolejne ważne spotkanie. Według badania Deloitte, siedem na dziesięć firm przyznało, że obecnie analizuje konieczność odbycia podróży służbowej w oparciu o potencjalne rezultaty, takie jak generowany przychód, biorąc przy tym pod uwagę także związane z nim koszty, emisję oraz ryzyko zdrowotne. Jak zatem firmy mogą sprostać potrzebom podróży służbowych swoich pracowników, jednocześnie unikając gwałtownego wzrostu kosztów?
WonderMiles chce zmienić branżę turystyczną. Czym zajmuje się polski startup?
WonderMiles to narzędzie do kompleksowego zarządzania podróżami służbowymi w dużych i średnich firmach. Polski startup jako pierwszy wdrożył rozwiązanie umożliwiające zakup biletów lotniczych z pominięciem globalnych systemów dystrybucyjnych (GDS), co oznacza m.in. zdecydowanie niższe ceny za bilety czy możliwość elastycznego zmieniania rezerwacji.
Legia Warszawa nawiązuje współpracę z polskim startupem. "To jedyna taka aplikacja"
Legia Warszawa nawiązała współpracę z firmą Hotailors, która zyskała miano Oficjalnego Partnera w podróży. Umowa będzie obowiązywać trzy lata.
Koniec ze zmyślonymi podróżami służbowymi. Minister zdrowia straszy hotele
Obostrzenia z początku listopada sprawiły, że z usług hoteli mogą korzystać jedynie podróżujący służbowo, medycy oraz sportowcy będący na zgrupowaniu lub podczas zawodów. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że każdy meldujący się w hotelu będzie musiał wypełnić specjalne oświadczenie. Resort nie wyklucza weryfikacji takich dokumentów.
Planowanie wakacji mija się z celem. "Powrót do normalności może potrwać co najmniej dwa lata"
Trudno przewidzieć, jak będzie rozwijała się pandemia. Powrót do normalności może potrwać jeszcze co najmniej dwa lata. – Będziemy wtedy podróżowali inaczej, dużo bardziej zwracając uwagę na bezpieczeństwo zdrowotne - uważa Filip Błoch, prezes i współzałożyciel Hotailors.
Hotailors współpracuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości
Dzięki programowi Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości "Go to brand" firma Hotailors pojawiła się na branżowych targach w Europie, Azji oraz Stanach Zjednoczonych. Uczestnictwo zaowocowało zauważeniem przedsiębiorstwa przez największe globalne firmy m.in. przez informatycznego giganta SAP.