szef
zobacz inne tematyWiśniewska-Juszczak: "Szef może być lubiany. Wielu menedżerów cierpi na samotność" [WYWIAD]
Są szefowie, którzy sądzą, że jeśli się bardzo postarają, wszyscy podwładni będą ich lubić. Takie podejście bardzo szybko może ich doprowadzić do zguby – uważa dr Dorota Wiśniewska-Juszczak, trenerka i psycholożka społeczna.
Szef krzyczy? Nie chce dać urlopu? Co drugi pracownik narzeka na przełożonego
Czasem szef bardziej przeszkadza, niż pomaga. Ponad połowie (54%) ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu zrealizowanym przez firmę Boldare, zdarzyło się zauważyć negatywny wpływ przełożonego na zespół.
Jak zwolnić pracownika. Akademia Młodego Szefa
Podobno prawdziwym szefem zostaje się wtedy, gdy po raz pierwszy zwalnia się swojego pracownika. Brzmi okrutnie, ale jest w tym ziarno prawdy, bo możliwość usunięcia kogoś z zespołu to jedno z najważniejszych narzędzi zarządzania. Podpowiadamy, jak zwalniać, ale nie niszczyć siebie, zwalnianego i firmy.
Jak zarządzać szefem? Nie warto się upierać przy swoim
Określenia „zarządzanie szefem” czy „zarządzanie do góry” brzmią jak oksymoron. Ale już na początku lat 80. psychologowie John Gabarro i John Kotter przekonali świat biznesu, że to bardzo przydatna umiejętność. Podpowiadamy, jak mieć wpływ na swoich przełożonych.
Wyzwiska, które motywują? Przekleństwa w pracy
Wielu polskich szefów krzyczy na swoich pracowników. To niezwykle destrukcyjny sposób zarządzania zespołem, niekiedy przeradzający się w przemoc. Jednak – jak dowodzą naukowcy – istnieją też „wyzwiska”, które integrują i motywują.
Szef kontroler czy sieciowy erudyta? Jaki będzie lider epoki covidowej
Szef kontroler rządzący pracownikami twardą ręką czy sieciowy erudyta analizujący peryferia swojej firmy? Jakie kompetencje lidera najlepiej sprawdzą się w erze pracy bez chodzenia do niej?