sąd
zobacz inne tematyCodziennie spóźniała się do pracy i została zwolniona. Zwróciła się do sądu
Czy można spóźniać się do pracy i nie ponieść za to konsekwencji? Czy pracodawca ma prawo zwolnić nas za spóźnienia, mimo, że otrzymywaliśmy nagrody za dobrą pracę? Ten spór rozstrzygnął właśnie sąd w Szczecinie.
Bank wygrywa w sądzie z kredytobiorcami złotowymi. WIBOR zgodny z prawem
Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że postanowienia w umowie kredytu odwołującego się do wskaźnika WIBOR nie mają charakteru abuzywnego - poinformowała kancelaria Kubiak i Wspólnicy. Oznacza to, że kredytobiorcy złotowi nie będą mieli tak łatwej walki z bankami, jak frankowicze.
Banki reagują na decyzję sądu. "Oczekiwanie na usunięcie WIBORu z umów jest mocno nierealistyczne"
Dr Tadeusz Białek, Wiceprezes Związku Banków Polskich, w komentarzu odniósł się do niedawnego postanowienia sądu w Katowicach, który zdecydował o zmianie w spłatach kredytu hipotecznego. Klient ma spłacać tylko ratę kapitałową i odsetkową, ale opartą o marży, bez WIBOR-u.
Sąd stanął po stronie przedsiębiorcy w walce z ZUS. Pomoc COVID-owa pomimo braku kodu PKD
Brak właściwego kodu PKD wpisanego jako działalność dominująca nie oznacza, że przedsiębiorca nie mógł dostać pomocy. Taką interpretację miał ZUS. Sąd jednak stanął po stronie przedsiębiorcy.
Sąd znów po stronie przedsiębiorców. Wyrok w sprawie instrumentalnego wszczynania postępowań
Dwa korzystne dla przedsiębiorcy wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Chodzi o wszczęcie przez skarbówkę postępowania karnoskarbowego w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia.
Pierwsze pozwy zbiorowe przedsiębiorców już w sądach. Czego się domagają? [TYLKO U NAS]
- W tej chwili wiemy, że zostały złożone co najmniej dwa pozwy zbiorowe kierowane przez przedsiębiorców z branży turystycznej i branży rozrywkowej - mówi Robert Gniezdzia – radca prawny, partner zarządzający w Chmielniak Adwokaci, reprezentujący m.in. Wiślańską Organizację Turystyczną.
Wyrok sądu w Opolu: Bez stanu klęski żywiołowej kary za złamanie obostrzeń są niezgodne z prawem
Ważny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu. Jak wynika z uzasadnienia, ograniczenie praw i wolności konstytucyjnych nie może nastąpić poprzez rozporządzenie, ale przez wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Między innymi z tego powodu kara nałożona na fryzjera za nieprzestrzeganie obostrzeń jest niezgodna z prawem.