Kościół
zobacz inne tematy10 najlepszych sacrotechów w Polsce
Sacrotechy (zwane też faithtechami) to startupy łączące służbę duchowości z najnowszymi technologiami. Ich ojczyzną są Stany Zjednoczone, a ostatnio także Indie. Jednak polska scena startupowa też nie ma się czego wstydzić. Przedstawiamy 10 najciekawszych sacrotechów, które powstały nad Wisłą.
Święty biznes. Jak rozwija się polska branża sakralna?
Polska branża sakralna ma szansę stać się światową potęgą. W tym celu otwiera się na nowe technologie i stara się zerwać z siebie etykietę kiczu i przaśności, którą jej wielu ciągle przykleja.
Chcemy być cyfrowym centrum życia religijnego. Wywiad z Radkiem Kaczmarkiem
Po co się bić w oceanie miliona startupów fintech albo wyszukiwać problemów do rozwiązania w świecie AI, skoro jest rynek, który istnieje od tysięcy lat, tylko trzeba do niego nowoczesnego podejścia? – mówi Radek Kaczmarek, twórca In Gloria.
Ile zarabiał papież? Franciszek dysponował ogromnym majątkiem
Papież bez pensji, ale z miliardami w tle. Jak naprawdę wyglądał majątek Franciszka?
Święta ekonomia Donalda Trumpa
Od dziesięcioleci spory religijne nie odgrywały w Stanach Zjednoczonych takiej roli jak za prezydentury Donalda Trumpa. Najgorętsze debaty w znacznej mierze dotyczą ekonomii. Czy o przyszłości gospodarczej świata zadecydują teologowie?
Watykan jest o krok od bankructwa. Czy jubileusz uratuje finanse Kościoła?
Watykan zmaga się z najpoważniejszym kryzysem finansowym od dekad. Jak donosi brytyjski "Daily Express", tylko w 2023 roku Stolica Apostolska odnotowała deficyt operacyjny w wysokości 87 mln dolarów, co stanowi wzrost o 5 mln dolarów względem roku poprzedniego.
Szwajcarski kościół zainstalował Jezusa wygenerowanego przez AI. Bot spowiadał wiernych
Kaplica Piotra w Lucernie zamienia księdza na wygenerowany przez sztuczną inteligencję obraz Jezusa. Wierni są zachwyceni nowym spowiednikiem. Nie dość, że mówi on w 100 językach, to wielu udało się doznać duchowego doświadczenia w kontakcie z botem. Czy kościół zatrzyma go na stałe?
Kościół bez przywilejów podatkowych? To kwestia czasu
Ogromna większość Polaków chce likwidacji ulg podatkowych Kościoła. To już 70 proc. społeczeństwa - wynika z badania Ibris.