erecruiter
zobacz inne tematyTechnologia, która zmieniła zasady rekrutacyjnej gry
Jeszcze 15 lat temu, kiedy zaczynał działać eRecruiter, szukając pracy, warto było zajrzeć do sekcji ogłoszeń w gazecie. Artykuły poradnicze zwracały uwagę na to, by na życzenie pracodawcy listy motywacyjne pisać odręcznie. Eksperci zalecali zakładanie profesjonalnych adresów mailowych, gdyż popularne były nazwy typu „misiaczek007”. Dziś w procesach rekrutacyjnych pracodawców i kandydatów wspiera technologia i sztuczna inteligencja, a osoby z pokolenia Z mają już prawo nie wiedzieć czym jest list motywacyjny. Co więcej, dobra rekrutacja stanowi obecnie dla firm ważną przewagę konkurencyjną.
Technologiczne sekrety przyjaznej rekrutacji
Możliwości technologiczne i AI sprawiły, że efektywność procesów rekrutacyjnych rośnie. Nadal jednak czynnik ludzki jest niezastąpiony, by rekrutacje były w pełni skuteczne i przyjazne – przekonuje Katarzyna Trzaska, Marketing Manager w eRecruiter.
Ile technologii zmieści się w rekrutacji
Miejsce dla technologii jest tam, gdzie powtarzalność procesów, gdzie można dany proces optymalizować i automatyzować – również w rekrutacji – mówi Konrad Szczygieł, Head of HR Marketplace, eRecruiter.
Rekrutacja pracowników do firm trwa za długo. Jak temu zapobiec?
Zbyt długie rekrutacje to coraz większy problem polskich firm - wynika z badań. Zarówno przedsiębiorcy, jak i sami pracownicy skarżą się na zbyt długą rekrutację do firm.
eRecruiter otwiera drzwi do branży HR
Wyobraź sobie firmę produkcyjną, która potrzebuje na już 200 pracowników. Tradycyjny proces rekrutacyjny to ogromna praca: trzeba przeczytać wszystkie CV, zadzwonić do kandydatów, umówić spotkania. To trwałoby tygodniami, chyba że...