bolt
zobacz inne tematyPrzejmij kontrolę nad kosztami podróży służbowych
Rosnąca w ostatniej dekadzie dostępność narzędzi do zdalnej i hybrydowej współpracy między zespołami w ostatnich latach sprawiła, że firmy diametralnie zmieniły swoje podejście do podróży służbowych. W praktyce oznacza to, że nie ma już potrzeby odbywać podróży samolotem, pociągiem czy samochodem, aby dotrzeć na kolejne ważne spotkanie. Według badania Deloitte, siedem na dziesięć firm przyznało, że obecnie analizuje konieczność odbycia podróży służbowej w oparciu o potencjalne rezultaty, takie jak generowany przychód, biorąc przy tym pod uwagę także związane z nim koszty, emisję oraz ryzyko zdrowotne. Jak zatem firmy mogą sprostać potrzebom podróży służbowych swoich pracowników, jednocześnie unikając gwałtownego wzrostu kosztów?
Różnorodne pojmowanie własności to kwestia pokoleniowa
Komentarz Pawła Kuncickiego, General Managera Bolt w Polsce: Niedługo po II Wojnie Światowej, pokolenie Baby Boomers, dzięki niewielkiej różnicy między zarobkami a cenami, miało możliwość dokonywania istotnych inwestycji. Dla tego pokolenia posiadanie samochodu czy domu było ważnym elementem życia, a także symbolicznym rytuałem przejścia i naturalnym krokiem w dorosłość.
Z usług Bolt Business korzysta już ponad 4 tys. firm w Polsce
Pomimo wyzwań ekonomiczno-politycznych Bolt Business w Polsce odnotował wzrost przejazdów służbowych o ponad 100 proc. w porównaniu r/r, a z przejazdów biznesowych korzysta już ponad 4 tys. firm.
Adam Jędrzejewski w komitecie bezpieczeństwa powołanym przez Bolt
Bolt powołał Komitet ds. Bezpieczeństwa Mikromobilności. Jego celem jest pomoc w uzyskaniu eksperckiej analizy i rekomendacji na temat rozwiązań Bolt w zakresie bezpieczeństwa hulajnóg i rowerów elektrycznych. Komitet składa się z sześciu ekspertów branży mobilności, wśród których znalazł się Adam Jędrzejewski, założyciel i prezes stowarzyszenia Mobilne Miasto.
Bolt z cofniętą licencją na przewozy. Taksówkarze triumfują, klienci wściekli
Kolejny cios dla Bolta, po aferze związanej ze zgłoszeniami pasażerek, które doświadczyły molestowania przez kierowców firmy. Tym razem Główny Inspektor Transportu Drogowego wycofał Boltowi licencję pośrednika w przewozie osób.
Bolt tylko dla kobiet? Rusza nowa usługa w Polsce
Dziś, 6 lipca, Bolt w Polsce uruchomił nową usługę “Kobiety dla kobiet”. Umożliwia ona kobietom zamówienie przejazdu, który realizowany jest przez inną kobietę.
Gigantyczna inwestycja w Bolta. Wycena firmy przekroczyła 7 mld euro
Startup Bolt zamknął kolejną rundę finansowania. Od inwestorów pozyskał łącznie 628 mln euro, co jest największym finansowaniem w historii firmy. Oznacza to, że Bolt wyceniany jest obecnie na 7,4 mld euro.
Bolt Market wystartował w Warszawie
Wystartowała usługa Bolt Market. To szybki dowóz zakupów realizowanych przy użyciu aplikacji Bolt Food. Pierwszym miastem w Polsce, w którym można w ten sposób robić zakupy, jest Warszawa.
Bolt postawi na dowóz zakupów. Agnieszka Cymbała nowym Country Managerem
Agnieszka Cymbała objęła stanowisko Country Managera Bolt Market w Polsce, pokieruje ona rozwojem usług szybkiej dostawy zakupów spożywczych i zespołem w kraju.
Hulajnogą do celu, czyli wygodny transport w miastach
Kiedyś „mikromobilność” oznaczała pieszych i jazdę na rowerze. Dziś płynie w tym terminie prąd! To przede wszystkim nowoczesne środki transportu: elektryczne hulajnogi, rowery na baterie, e-deskorolki czy wymagające niemałej sprawności monocykle. Czy wkrótce zapełnią się nimi ulice polskich metropolii?
600 milionów euro dla Bolta. Gigantyczna inwestycja w europejski startup
Bolt, operator usług z zakresu e-mobilności zamknął kolejną rundę finansowania. Firma pozyskała łącznie 600 mln euro, przez co jej kapitalizacja wzrosła do 4 mld euro. Firma przeznaczy środki m.in. na wprowadzenie nowej usługi do Polski.
Bolt uruchomi wypożyczalnię aut na minuty. Zainwestuje 20 mln euro
Firma Bolt poinformowała o starcie nowej usługi - Bolt Drive. Umożliwi ona wypożyczenie aut na minuty.
Założyciele Bolta i Ubera inwestują w Airly, by walczyć ze światowym kryzysem jakości powietrza
Airly pozyskało 3,3 miliona dolarów na dalszy rozwój swojej platformy do monitoringu jakości powietrza. Krakowska firma to jeden z liderów branży - czujniki jakości powietrza Airly są obecne w 600 miastach na całym świecie.
Bolt dostał 20 mln euro. Rozwinie m.in. usługi dla kobiet
Bolt podpisał umowę o współpracy z International Finance Corporation, członkiem World Bank Group. Finansowanie posłuży m.in. do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pasażerek. Bolt uruchomił już m.in. przejazdy tylko dla kobiet.
Bolt Food wchodzi do Krakowa. Ruszają dowozy jedzenia
Od 11 lutego Bolt Food uruchomił dowozy jedzenia w Krakowie. To drugie miasto po Warszawie, w którym aplikacja rozszerzyła zakres działalności.
Bolt zamknął kolejną rundę inwestycyjną. Rekordowe 150 mln euro od inwestorów
Fundusz D1 Capital Partners przy udziale Darsana Capital Partners zainwestował w Bolt 150 mln euro. Jak podaje firma, to dotychczas największa suma środków uzyskanych jednorazowo przez Bolt.
Bolt wprowadza nowe hulajnogi. Ma być bezpieczniej
Najnowszy model hulajnogi Bolt - Bolt 4 - został wyposażony w czujniki, które wykrywają wypadki, upadki, ostre hamowanie i niebezpieczną jazdę. Jego konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem dodatkowej stabilności i bezpiecznego manewrowania.
Bolt inwestuje 100 mln euro w elektromobilność. Hulajnogi elektryczne w każdym dużym mieście?
Bolt planuje wprowadzić swoje usługi z zakresu mikromobilności do ponad 100 miast, gdzie udostępni 130 tys. elektrycznych hulajnóg i rowerów, chcąc stać się największym operatorem w Europie w 2021. Platforma zainwestuje 100 mln euro w rozwój w zakresie mikromobilności i konstruowania własnego sprzętu.
Bolt Rentals testuje nową funkcję – „mówiące” e-hulajnogi
Bolt Rentals rozpoczął testy „mówiących” e-hulajnóg. Informacje podawane przez urządzenia dotyczą kwestii bezpieczeństwa i mają zapobiegać konieczności sprawdzania statusu na urządzeniu mobilnym.
Darmowe ładowanie w zamian za reklamy? Ruszyła współpraca Bolta i polskiej firmy
ChargePolska uruchomiła pierwszą stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz rozpoczęła współpracę z firmą Bolt. Jak deklarują jej przedstawiciele, to początek projektu, który zakłada budowę darmowych stacji w całym kraju w nowym modelu biznesowym.
Ustawa "lex Uber" wchodzi w życie. Nadeszło trzęsienie ziemi w branży przewozów [TYLKO U NAS]
Obowiązkowe licencje dla kierowców, oznakowanie wszystkich pojazdów, licencje dla firm pośredniczących w przewozie osób - tzw. ustawa "lex Uber" wprowadza zmiany, które taksówkarze postulowali od dawna. Przepisy wchodzą w życie dziś, 1 października i mimo obaw ceny nie powinny wzrosnąć, jednak prawo wciąż wymaga poprawy.