Żyj długo i szczęśliwie
Well-being, fot. Shutterstockz miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 3/2022 (78)
Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!
Dziś, gdy coraz częściej funkcjonujemy w pośpiechu, przytłoczeni mnóstwem spraw i informacji, nie jest łatwo zadbać o to, co powinno być najważniejsze, czyli zdrowe i szczęśliwe życie. Brakuje nam czasu, niekiedy też wiedzy o dostępnych rozwiązaniach. Dlatego chcemy wesprzeć Polaków w nadaniu ich życiu właściwego, zdrowego i bezpiecznego kierunku – mówi Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie SA i podpowiada, od czego zacząć.
1. Zadbaj o zdrowie
Według badania o życiu i zdrowiu Polaków zrealizowanego przez agencję badawczą IQS na zlecenie PZU w 2021 r., niemal co piąty Polak praktycznie w ogóle nie robi badań profilaktycznych, przede wszystkim z braku czasu i braku potrzeby. Tymczasem to właśnie profilaktyka jest kluczem do długiego i szczęśliwego życia. Warto o tym pamiętać i zapewnić sobie dostęp do opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Sposobem na to może być ubezpieczenie na życie i zdrowie, które zapewnia nie tylko świadczenia finansowe w razie zdarzeń losowych, ale także prywatną opiekę medyczną. W przypadku ubezpieczeń PZU obejmujących opiekę medyczną (takich jak np. PZU Wsparcie w Życiu i Zdrowiu), klienci mogą korzystać z usług medycznych świadczonych przez ponad 100 placówek własnych PZU Zdrowie i około 2200 partnerskich.
2 Zadbaj o przyszłość
Pandemia zmieniła nasz sposób postrzegania rzeczywistości. Nagle okazało się, że na bardzo wiele rzeczy nie mamy wpływu oraz, że jest wiele elementów, których nie da się przewidzieć, a mają one wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Jednym z nich jest choroba i jej konsekwencje. W badaniu „Co jest ważne dla Polaków?” PZU zapytało, jaka wartość jest dla nich w życiu ważna. Aż 69 proc. wskazało, że kluczowe znaczenie ma poczucie wpływu. Skutecznym sposobem na to, by zapewnić sobie wpływ na nieprzewidywalną przyszłość jest ubezpieczenie na wypadek utarty sprawności. Utrata mowy, wzroku, słuchu, sprawności rąk, niemożność chodzenia, stania, klękania lub schylania się, podnoszenia i przenoszenia przedmiotów czy siedzenia zdecydowanie wpływa na nasze możliwości – nie tylko życiowe, ale też zarobkowe. Ubezpieczenie może zapewnić wysoką wypłatę – nawet do 1 mln zł). Te pieniądze pozwolą lepiej poradzić sobie z codziennymi problemami, dostosowaniem mieszkania czy samochodu do nowych wymagań związanych z niepełnosprawnością i zabezpieczyć potrzeby rodziny.
3 Zadbaj o rodzinę
Rodzina i bliscy to najważniejsza wartość – uważa tak 83 proc. Polaków, którzy wzięli udział w badaniu PZU. Dbanie o ich zabezpieczenie i przyszłość ma znaczenie. Dobrym pomysłem na to, by robić to skutecznie są ubezpieczenia. Polisa posagowa PZU Na Dobry Początek to rozwiązanie, dzięki któremu można odkładać pieniądze na przyszłość dziecka i ułatwić mu start w dorosłość. Co ważne, ubezpieczenie mogą wykupić nie tylko rodzice dziecka, ale także np. dziadkowie.
PZU Życie umożliwia też rozszerzenie ochrony dla dziecka m. in. na wpadek uszczerbku na zdrowiu, pobytu w szpitalu, ciężkiej choroby. Oferuje również ubezpieczenie na wypadek konieczności wyjazdu na leczenie za granicę (np. w razie nowotworu). Trudno nawet myśleć o takim scenariuszu, ale warto zastanowić się, z czego w takiej sytuacji pokryjemy ewentualne, wysokie koszty leczenia?
Ubezpieczenie PZU obejmuje m.in. organizację i pokrycie kosztów wyjazdu i leczenia (pobytu w szpitalu, operacji, leków). Organizowany i opłacany jest też transport i pobyt dwojga rodziców oraz pomoc tłumacza. PZU pokrywa koszty aż do 2 mln euro. Dzięki takiej polisie, w tak trudniej sytuacji, można skupić się na tym, by po prostu być przy dziecku, zamiast myśleć o tym, jak sfinansować leczenie.
Warto wiedzieć
Zastanawiasz się jak chronić zdrowie – swoje i rodziny? Odwiedź oddział PZU lub skontaktuj się z agentem PZU Życie. Doradca ubezpieczeniowy przeprowadzi profesjonalną analizę Twojej sytuacji i dopasuje ubezpieczenie do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.
Więcej możesz przeczytać w 3/2022 (78) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.