Technologia Grupy REDD po raz pierwszy dostępna za granicą

Tomasz Ogrodzki, CEO Redd
Tomasz Ogrodzki, CEO Redd
Grupa REDD uruchomiła wyszukiwarkę nieruchomości komercyjnych finne w czterech kolejnych krajach regionu: Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech. To kolejny krok w realizacji strategii i wizji Grupy REDD, zgodnie z którą technologie REDD mają być dostępne na wszystkich rynkach nieruchomości komercyjnych w Europie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W lipcu 2023 Grupa REDD zarejestrowała dwa znaki słowno-graficzne REDD i finne w Europejskim Urzędzie ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) zapowiadając przygotowania do wejścia na rynki zagraniczne. Dzisiejsze ogłoszenie jest realizacją tej zapowiedzi. Grupa przygotowała pięć odrębnych domen krajowych. Co więcej, portal finne w każdym z krajów jest dostępny w lokalnym języku. Dzięki wykorzystaniu jednej, zintegrowanej bazy danych możliwy jest dostęp do obiektów na wszystkich rynkach, niezależnie od domeny, z której korzysta użytkownik. Oznacza to, że korzystając z portalu w domenie finne.cz, użytkownicy mają swobodny dostęp do przeszukiwania nieruchomości również w Polsce, Słowacji, Rumunii czy na Węgrzech.

Obecność na nowych rynkach w regionie CEE to dla Grupy REDD naturalny ruch w kierunku rozwoju banku danych o europejskich nieruchomościach komercyjnych. W ramach Grupy działają dwa podmioty: oparta na danych i technologii platforma REDD, czyli narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów z branży nieruchomości komercyjnych oraz sieć portali finne - wyszukiwarek nieruchomości komercyjnych, które łączą najemców bezpośrednio z właścicielami nieruchomości. Tworzony przez Grupę REDD ekosystem staje się nieodłączną częścią każdej transakcji na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych.

- Wraz z wejściem finne na rynki CEE, nasi klienci otrzymują to, czego od nas oczekiwali: dostęp do unikatowej wiedzy o popycie na ich powierzchnie. Warto zaznaczyć, że jedno, wystandaryzowane źródło danych o pięciu krajach CEE to ułatwienie dla biznesu - właściciele nieruchomości rozsianych na kilku rynkach będą mogli na jednym ekranie porównać się z lokalną konkurencją i tym samym podejmować decyzje biznesowe w oparciu o rzetelne dane — mówi Tomasz Ogrodzki, założyciel i CEO Grupy REDD.

Obecnie, na nowych odsłonach serwisu finne, dostępne są dane dotyczące rynku magazynowego. Dzisiaj jest to blisko 3600 budynków magazynowych zlokalizowanych w pięciu krajach. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie oferty m.in. o dane z rynku biurowego i coworkingowego.

Sprawdź też: Polskie fundusze Level2 Ventures i RKKVC wzięły udział w międzynarodowej rundzie inwestycyjnej Sea Machines

- W perspektywie następnych kilkunastu miesięcy uruchomimy pełne spektrum produktów REDD we wszystkich krajach CEE, włączając w to narzędzia analityczne dla inwestorów,właścicieli i doradców. Równolegle uruchomimy monitoring innych sektorów, w szczególności biur i coworkingów — potwierdza Ogrodzki.

Plany międzynarodowego rozwoju Grupy REDD nie zatrzymują się jednak na pięciu rynkach europejskich.

- Rynek nieruchomości komercyjnych to rynek transakcyjny, na którym dane są podstawą każdej decyzji. Naszym celem na najbliższe lata jako partnera technologicznego dla liderów rynku, jest zbudowanie standardu analitycznego wykorzystywanego przy każdej decyzji transakcyjnej w Europie — podsumowuje Piotr Smagała, Managing Director & Co-Founder Grupy REDD.

ZOBACZ RÓWNIEŻ