Nowe miejsca z ładowarkami elektryków. Przy marketach Auchan pojawią się stacje ładowania

ChargeEuropa
Stacja ładowania ChargeEuropa. / fot. mat. pras.
ChargeEuropa, polski startup z portfela funduszu Simpact Ventures i Auchan Polska rozpoczynają współpracę, w ramach której na parkingach przy 18 sklepach Auchan w pięciu największych polskich miastach pojawi się 32 ultraszybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Stacje ładowanie staną przy centrach handlowych w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku i Białymstoku

Parametry techniczne nowych stacji

Każda z 32 ładowarek DC oferuje moc 60 kW i wyposażona jest w złącza CCS2 oraz Type 2. To rozwiązanie gwarantuje kompatybilność z większością modeli elektrycznych aut dostępnych na rynku, umożliwiając ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie (razem 64 punkty). W połączeniu z czystą energią, z której korzysta ChargeEuropa. Stacje wpisują się w ideę ekologicznego zasilania transportu.

– Partnerstwo z Auchan Polska to dla nas kamień milowy w rozbudowie ogólnokrajowej sieci szybkiego ładowania – podkreśla Mikołaj Moszyński, Head of Business Development w ChargeEuropa. – Razem dążymy do tego, by korzystanie z pojazdów elektrycznych było nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale i naprawdę wygodne dla użytkowników.

Auchan Polska na straży innowacji i zrównoważonego rozwoju

Auchan od lat angażuje się w działania proekologiczne, wdrażając m.in. energooszczędne oświetlenie czy systemy recyklingu w swoich centrach. Instalacja stacji ładowania EV to kolejny krok w tym kierunku – firma przyczynia się do ograniczenia emisji CO₂ oraz wspiera klientów, którzy chcą korzystać z odnawialnych źródeł energii w transporcie.

O ChargeEuropa

ChargeEuropa koncentruje się na tworzeniu rentownych sieci ładowania pojazdów elektrycznych na rynkach wschodzących, wykorzystując potencjał reklamy Digital Out‑of‑Home (DOOH). Firma stawia na ekologiczne rozwiązania – wszystkie stacje zasilane są wyłącznie czystą energią, co wpisuje się w misję zrównoważonego rozwoju mobilności w Europie i poza jej granicami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ