Zainwestuj w elektronikę? Plenti wprowadza alternatywny model zarabiania

Playstation 5
Playstation 5 - jedno z urządzeń dostępnych na platformie Plenti, fot. Shutterstock
"Przy inwestycji wynoszącej 100 tysięcy złotych, zysk inwestora wyniesie powyżej 38 tysięcy złotych w przedziale do 36 miesięcy" - zapewnia Plenti. Startup wprowadził nową usługę.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Plenti otworzyło możliwość inwestycji w sprzęt elektroniczny i zarabiania na ich wynajmie na platformie. Program zakłada zakup elektroniki, którą następnie Plenti wynajmie swoim klientom, przekazując środki z tego tytułu.

Plenti wprowadza model zarabiania z wynajmu

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, szacowana wartość rynku wynajmu elektroniki użytkowej w latach 2024-2025 w Polsce wynosi 200 mln euro, a w całej Europie - 7,5 mld euro. Plenti, chcąc przyspieszyć swój rozwój, otwiera możliwość inwestycji w produkty oferowane w ramach swoich usług.

- Na rynku inwestycyjnym od jakiegoś czasu panuje potężna zawierucha. Sensowne ulokowanie swoich oszczędności stanowi nie lada wyzwanie – wskazuje Przemysław Kazanowski, Senior Business Development Manager w Plenti.

– Ze swojej strony proponujemy unikalną ofertę, która znacząco różni się od tego, co można znaleźć na rynku. Dzięki pozyskanym funduszom możemy przyspieszyć nasz rozwój, dać mikroprzedsiębiorcom dobrze zarobić ale przede wszystkim wspólnie zmienić branżę elektroniki użytkowej w Polsce – dodaje.

Plenti na liście 25 najlepszych startupów

Program dla mikro inwestorów od Plenti

Inwestycja w ramach Programu dla Mikro Inwestorów w Plenti polega na ulokowaniu swojego kapitału w elektronikę użytkową. Plenti w ramach umowy wynajmuje określony sprzęt od inwestora, wypłacając mu środki z tytułu wynajmu określoną wcześniej stopę zwrotu (do 15 proc.).

Jak tłumaczy firma, przy inwestycji wynoszącej 100 tysięcy złotych, zysk i nwestora wyniesie powyżej 38 tysięcy złotych w przedziale do 36 miesięcy. Inwestycja pozwala zapłacić przedsiębiorcy mniejszy podatek VAT. Inwestycje w sprzęt przedsiębiorca odpisuje bowiem od podatku.     

- Nie wymagamy minimalnej kwoty inwestycyjnej. Rekomendowany dolny pułap inwestycyjny to kwota zakupu jednego smartfona firmy Apple (czyli ok. 6 tysięcy złotych). Im większa kwota zainwestowana w sprzęt, tym bardziej opłacalna będzie inwestycja – dodaje Przemysław Kazanowski.

W 2019 r. startup Plenti został laureatem programów akceleracyjnych m.in: SharOn, Warsaw Booster'19, Orły Rzeczpospolitej 2019. Zespół Plenti chwali się nawiązaną współpracą z takimi firmami jak Qpony/Blix, Santander czy Philips.

ZOBACZ RÓWNIEŻ