Wirtualna Centrala Telefoniczna

AI rośnie na znaczeniu w biznesie
AI rośnie na znaczeniu w biznesie
W obecnych czasach klienci preferują kontakt telefoniczny, a wraz z dynamicznym rozrostem i rozwojem firmy niemożliwe staje się skoordynowanie tego przez jedną osobę. Nieodebrane lub nieoddzwonione połączenia to ryzyko utraty lub pogorszenia relacji biznesowej, co może skutkować przejściem klientów do konkurencji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zatem jak skutecznie zmierzyć się z takim problemem?

Potrzebne jest do tego odpowiednie narzędzie, które będzie intuicyjne i proste w obsłudze. Mogą z niego swobodnie skorzystać firmy, które nie są zaawansowane technologicznie. Takim narzędziem jest Wirtualna Centrala Telefoniczna (VPBX), które na polskim rynku dostępne jest u operatora sieci Plus.

VPBX to kompleksowe narzędzie technologiczne, które jest oparte na infrastrukturze chmurowej. Jego główne funkcje to: zarządzanie połączeniami telefonicznymi, organizowanie spotkań online, w tym przekierowania, zapowiedzi głosowe, kolejki Call Center i szczegółowe logi połączeń. VPBX integruje telefonię mobilną (VoLTE, Wi-Fi Calling, Roaming) i stacjonarną z funkcjonalnościami spotykanymi w klasycznych centralach abonenckich (PBX). Rozwiązanie to pozwala na:

+ Odbieranie połączeń od klientów przez aktualnie dostępnych pracowników

+ Monitorowanie i oddzwanianie na nieodebrane połączenia od klientów

+ Oszczędzanie cennego czasu pracowników poprzez kierowanie połączeń niewymagających obsługi przez człowieka na automatyczne zapowiedzi

+ Kolejkowanie połączeń od klientów do czasu odebrania połączenia przez dostępnego pracownika

+ Wspieranie pracy zdalnej, hybrydowej i mobilnej

Świetne narzędzie do pracy zdalnej.

Oferta Wirtualnej Centrali Telefonicznej w Plusie zapewnia dostęp do wykonywania połączeń z wykorzystaniem Wi-Fi Calling, czyli rozmów za pośrednictwem sieci internetowej, a nie kablowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Co ważne, w przypadku przebywania poza granicami Polski, a także Unii Europejskiej, ta forma komunikacji nie generuje dodatkowych opłat za połączenia międzynarodowe.

VPBX to również możliwość ułożenia własnego planu zarządzania połączeniami przychodzącymi dla określonej grupy pracowników, przydzielenie do numeru komórkowego dodatkowego numeru stacjonarnego do odbierania połączeń, tworzenie i edytowanie listy reguł, według których połączenia z określonych numerów w danym czasie będą przekierowywane na numery docelowe, a także ustalenie godzinowego zakresu działania danej usługi, np. w godzinach pracy firmy.

Wraz z rozwojem biznesu przedsiębiorca, dzięki VPBX może łatwo dostosować swoje funkcje do potrzeb jego firmy.

Funkcje VBX:

+ Dodawanie lub usuwanie kolejnych numerów i usług

Na początek przedsiębiorca zwykle potrzebuje zapowiedzi głosowych na głównym numerze firmy z możliwością przekierowania połączeń do specjalistów z właściwych działów.

+ Dodawanie Zapowiedzi Głosowej (IVR) na jednym numerze dostępowym

Dzięki tej funkcji można łatwo dodać do 150 komunikatów głosowych, które mogą być wygenerowane za pomocą modułu Text To Speech, zamieniającego tekst komunikatu na gotowe do udostępnienia w ramach IVR nagranie. W ramach jednego numeru IVR można zbudować trzy niezależne wielopoziomowe drzewa interaktywnych komunikatów głosowych: w godzinach pracy, po godzinach pracy i w dni świąteczne. Dzięki tak rozbudowanej funkcjonalności IVR można zaoszczędzić na czasie i ilości pracowników odpowiedzialnych za obsługę klienta.

+ Call Center

Funkcja ta przychodzi z pomocą w sytuacji większej ilości połączeń przychodzących. Umożliwia kolejkowanie nawet do 50 połączeń w wersji Call Center Standard, czy do 525 połączeń jednocześnie w wersji Call Center Premium. Osoby czekające w kolejce Call Center na połączenie z dostępnym agentem będą dostawać regularnie komunikaty o miejscu w kolejce i oczekiwanym czasie połączenia, przez co rośnie szansa, że się nie rozłączą i poczekają na dostępność konsultanta, który ich obsłuży. Istotna jest również możliwość generowania raportów ze statystykami połączeń odebranych w Call Center oraz monitorowania pracy agentów Call Center kontaktujących się z klientami z wykorzystaniem aplikacji dla Supervisor-a Call Center.

+ Zaawansowana Historia Połączeń

Jeżeli firma cały czas odnotowuje duży wzrost biznesowy i dalej pojawiają się nieodebrane połączenia od Klientów, idealnie sprawdzi się powyższa funkcja. Zaawansowana Historia Połączeń umożliwia raportowanie w panelu administracyjnym VPBX polaczenia przychodzące, wychodzące, odebrane i nieodebrane oraz przekierowane za ostatnie 90 dni.

+Telbaza

W ramach funkcji Telbaza można ustawić oczekiwany czas na oddzwonienie na nieodebrane połączenie na danym numerze firmy przez dowolnego aktualnie dostępnego pracownika. Połączenia nieodzwonione w założonym czasie są raportowane jako przedawnione z podaniem wszystkich numerów firmowych, przez które przeszły. Analiza takich raportów umożliwia szybkie dostosowanie struktury działów obsługi klienta w celu eliminacji nieoddzwonionych i nieodebranych połączeń w ustalonym czasie.

+Interfejs programistyczny API (XSI)

API gwarantuje integrację VPBX z aplikacjami klienta m.in. takimi jak CRM czy własne Contact Center, a przez to pozyskiwanie do nich w czasie rzeczywistym danych o połączeniach na numerach komórkowych i stacjonarnych w VPBX i monitorowanie efektywności pracowników. Interfejs XSI umożliwia też budowę przez klienta własnych unikalnych aplikacji do bieżącego zarządzania połączeniami i konfiguracją usług VPBX tak, aby maksymalnie efektywnie zarządzać połączeniami przychodzącymi do firmy, ich dystrybucją do aktualnie dostępnych pracowników.

Podsumowując, VPBX to bezpieczne i intuicyjne narzędzie, które umożliwia obsługę systemu przez osoby bez specjalistycznej, technicznej wiedzy, jak było to w przypadku tradycyjnych central telefonicznych. Dostęp do panelu administracyjnego na stronie portal.vpbx.plus.pl jest szyfrowany, a logowanie jest zabezpieczone dodatkowo jednorazowymi hasłami.


ZOBACZ RÓWNIEŻ