Polkomtel poszukuje startupów wykorzystujących technologię 5G

Grafika: Pixabay.com Grafika: Pixabay.com
Proces akceleracji podzielony jest na dwa etapy. Zgłoszenia można nadsyłać do 21 września 2020 roku, a na startupy czeka nawet 600 tys. złotych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Grupa Polsat rozpoczęła nabór startupów, które mają pomysł na wykorzystanie technologii 5G. Polkomtel - operator sieci Plus - w maju 2020 roku jako pierwszy operator w Polsce uruchomił komercyjną sieć 5G. Teraz przedsiębiorstwo chce promować to rozwiązanie z korzyścią dla biznesu i społeczeństwa, dlatego poszukiwane są młode, innowacyjne firmy, które pokażą możliwości wykorzystania 5G w życiu codziennym.

- Technologia 5G jest kluczowym elementem dla cyfryzacji gospodarki i życia społecznego, dlatego tak ważne jest wspieranie rozwoju projektów z jej wykorzystaniem - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Proces akceleracji jest podzielony na dwa etapy. W I etapie - trwającym do trzech miesięcy - startupy mogą otrzymać dofinansowanie do 50 tys. zł na inkubację pomysłu. Jego celem jest przygotowanie wybranych startupów do pracy z technologią 5G poprzez transfer wiedzy i indywidualne konsultacje technologiczne, weryfikację potencjału biznesowego i technologicznego wybranych startupów oraz przygotowanie do udziału w dalszym pilotażu. Po zakończeniu I etapu startupy, które pozytywnie przejdą kolejną rekrutację, wezmą udział w II etapie programu.

W nim zaś startupy mogą otrzymać aż do 550 tys. złotych wsparcia na dopracowanie i wdrożenie innowacji. Celem II etapu jest rozwój produktu lub usługi, integracja jej z rozwiązaniami partnera oraz walidacja projektu wykorzystującego technologię 5G. Startupy otrzymają wsparcie eksperckie oraz indywidualne konsultacje biznesowe i technologiczne umożliwiające rozwój projektu w taki sposób, aby był gotowy do walidacji w warunkach zbliżonych do rzeczywistych oraz do komercjalizacji.

Poza dofinansowaniem startup otrzyma również eksperckie wsparcie techniczne oraz biznesowe, dostęp do niezbędnej infrastruktury i zaawansowanego laboratorium technologicznego.

Pomysły są poszukiwane w sześciu obszarach:
1. Media i rozrywka
2. Inteligentny dom i biuro
3. Opieka zdrowotna
4. Motoryzacja
5. Ekologia
6. Transformacja cyfrowa

Jakie firmy mogą się zgłaszać?

O finansowanie mogą starać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju (maksymalnie do 22 miesięcy od daty rejestracji), prowadzące działalność na terenie województwa łódzkiego lub które - w przypadku rekomendacji do udziału w programie - zarejestrują działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego w ciągu 14 dni.

Nabór startupów odbywa się w ramach akceleratora S5 - Akceleratora Technologii 5G.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY