Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli bolid i będą się ścigać w międzynarodowych zawodach Formula Student

Studenci z WUT Racing,  koła naukowego studentów różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej, którzy zbudowali bolid. / Fot. mat.pras.
Studenci z WUT Racing, koła naukowego studentów różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej, którzy zbudowali bolid. / Fot. mat.pras.
Niecały miesiąc po uroczystej premierze bolidu WUT-5, studenci Politechniki Warszawskiej intensywnie przygotowują się do międzynarodowych zawodów Formula Student. Wydarzenie co roku przyciąga poważnych sponsorów z branży automotive oraz headhunterów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

WUT Racing to koło naukowe studentów różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w tym roku zrekrutowano do niego ok. 70 osób. Bezprecedensowy jest również interdyscyplinarny charakter koła – zrzesza 10 wydziałów. Studenci łączą siły, aby skonstruowany przez nich bolid wystartował w wyścigach Formula Student.

Takie zawody przyciągają headhunterów z Formuły 1 i ogólnie branży automotive. W zeszłym roku kilkoro członków naszego koła podpisało kontrakt z PHM Racing i są mechanikami w Formule 4mówi Kamil Polowczyk, lider działu technicznego projektu.

Zespół nieustannie doskonali konstrukcję bolidu, wprowadzając m.in. usprawnienia w zakresie aerodynamiki, chłodzenia i telemetrii. Kolejnym krokiem w kierunku innowacyjności jest stworzenie pojazdu o napędzie hybrydowym.

WUT Racing ściga się na zawodach Formula Student, rywalizując z najlepszymi zespołami z całego świata. Projekt wspiera finansowo około 45 sponsorów. W tym roku studenci Politechniki Warszawskiej wystartują na Węgrzech, w Chorwacji oraz Polsce.

Rozwój kompetencji przyszłości

Członkowie koła uczą się nie tylko projektowania, obliczeń wytrzymałościowych czy analizy danych. Ich codzienna praca to również planowanie kolejnych etapów produkcji, współpraca w zespołach rozproszonych czy pozyskiwanie funduszy. Mimo rotacji typowej dla inicjatyw studenckich, młodzi ludzie dysponują profesjonalną bazą danych i dokumentacją, umożliwiającą płynne przekazywanie wiedzy. Różnorodne doświadczenie procentuje, ponieważ absolwenci WUT Racing to cenieni specjaliści na rynku pracy.

Powód jest prosty – wspólna praca nad projektem poszerza nie tylko kompetencje inżynierskie. Studenci zdobywają praktyczne doświadczenie w zarządzaniu dużym projektem czy pozyskiwaniu sponsorów do przedsięwzięcia.

Obopólne korzyści

Koło naukowe jest wspierane przez wiele firm, które widzą jego potencjał. Jedną z nich jest Amazemet specjalizujący się m.in. w wytwarzaniu metalicznych proszków do druku 3D. Dla obydwu stron jest to okazja do dzielenia się wiedzą, stworzenia jeszcze lepszego produktu oraz przetestowania go w ekstremalnych warunkach.

--> Sprawdź także: Zaklinacz AI. Czym zajmuje się Chief AI Officer? 

ZOBACZ RÓWNIEŻ