Predator Games 2023 – przybliżyć to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne

Predator Games 2023
Predator Games 2023, fot. materiały prasowe
23 tys. uczniów z 4 tys. szkół, ponad 9 tys. godz. oglądania streamu na Twitchu i 19 mln odsłon kampanii wspierającej – tak w liczbach wyglądał Predator Games 2023, czyli międzyszkolny turniej e-sportowy zorganizowany przez Acer Polska. – Udało nam się stworzyć międzypokoleniowy most na rzecz realizacji marzeń – mówi Łukasz Łopuszyński, country manager w Acer Polska.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 8/2023 (95)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W Polsce gaming jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki, a nasz kraj jest w światowej czołówce, jeśli chodzi o liczbę graczy na popularnej platformie z grami – Steam. Gry wideo są świetnym kanałem dotarcia, zwłaszcza do najmłodszych, co wykorzystują już także marki. Rywalizacja, współpraca, emocje, kultura – e-sport i gaming to niezwykle ciekawe ekosystemy!

Gry komputerowe stały się częścią świata nastolatków. W wirtualnym świecie nie tylko rywalizują, ale również kształtują przyjaźnie, uczą się, do pewnego stopnia wychowują. Do rozwoju gamingu z całą pewnością znacznie przyczyniła się pandemia, kiedy młodzież spędzała przed komputerami jeszcze więcej czasu. Takie gry jak Fortnite były praktycznie jedyną formą kontaktu z rówieśnikami.

Rodzice – dla których gry komputerowe to często po prostu strata czasu – nie zawsze to rozumieją. Między innymi z potrzeby przybliżenia im świata e-sportu narodził się pomysł na Predator Games. Poprzez tę inicjatywę jej organizatorzy pokazują to, co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne dla rodziców czy opiekunów – e-sport i gaming to nie tylko zabawa, ale również nauka odpowiedzialności, trening pracy w grupie, rozwój różnych kompetencji. – Sądzę, że poprzez Predator Games 2023 zbudowaliśmy międzypokoleniowy most na rzecz realizacji marzeń. Nie tylko marzeń dzieci i młodzieży w walce o tytuł najlepszych w Polsce w dużych międzyszkolnych rozgrywkach, ale też marzeń dorosłych, którzy chcą być jak najbliżej młodego pokolenia, umożliwiając mu rozwój, spełnienie i w efekcie poczucie szczęścia – tłumaczy Łukasz Łopuszyński.

Wielka szansa

W Predator Games 2023 zaangażowały się nie tylko placówki oświatowe z całej Polski, ale również takie instytucje jak PKO Bank Polski czy GovTech Polska. Wydarzenie finałowe pokazało, że jeśli do organizacji turnieju e-sportowego zaprosi się szkoły, to młodzi ludzie w łatwy sposób mogą przeżyć swoją pierwszą przygodę e-sportową w życiu. – W naszym kraju odbywa się wiele komercyjnych imprez, jednak te turnieje są przeznaczone dla półzawodowców i zawodowców. Szansa, że amator – nawet utalentowany – zakwalifikuje się na takie zawody jest niestety bardzo mała. Jednym z filarów Predator Games – oprócz oczywiście warstwy edukacyjnej – jest właśnie sprawienie, by profesjonalny e-sport stał się dostępny dla wszystkich – dodaje country manager w Acer Polska.

Wielkim sukcesem Predator Games 2023 okazał się fakt, że kilku uczestników zawodów zostało dostrzeżonych przez znaczące organizacje. – Mamy w Polsce fantastyczne talenty, ale musimy dać im szansę się rozwijać. Zaryzykuję stwierdzenie, że każdy reprezentant Polski w dowolnej dyscyplinie zaczynał swoją sportową przygodę w szkole – czy to na WF czy SKS. W e-sporcie tak nie jest, dlatego trudno dokładnie oszacować nasz potencjał – młodzież po prostu nie ma, gdzie trenować. Predator Games ma być pierwszym krokiem do zbudowania dobrze funkcjonującego systemu kształcenia rodzimych e-sportowców. Za nami dopiero pierwsza edycja inicjatywy i pomimo wielkiego sukcesu zdajemy sobie sprawę, że jeszcze długa droga przed nami. By zrealizować naszą misję, już teraz skupiamy się na kolejnych działaniach z jeszcze większym rozmachem, z jeszcze atrakcyjniejszym kontentem – podsumowuje Łukasz Łopuszyński.

My Company Polska wydanie 8/2023 (95)

Więcej możesz przeczytać w 8/2023 (95) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ