Polski startup chce ułatwić trening. "Jetsnatch? To tak, jakby mieć w domu trenera personalnego"

Jetsnatch
Jetsnatch, fot. materiały prasowe
Jetsnatch to startup, którego produkt wchodzi właśnie w fazę testów. Urządzenie pomiarowe zintegrowane z aplikacją mobilną ma pozwolić użytkownikom na monitorowanie intensywności i poprawności treningu zarówno na siłowni, jak i w warunkach domowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W ostatnich latach liczba osób korzystających z urządzeń służących monitorowaniu treningów znacznie wzrosła. Wielkość globalnego rynku smart fitness w 2020 roku została wyceniona na 34,6 mld dol. i szacuje się, że w latach 2022–2028 będzie rosnąć średnio o 18,9 proc. rocznie. Takie prognozy w dużej mierze przypisywane są rosnącej świadomości dotyczącej zdrowia i sprawności fizycznej, dodatkowo spotęgowanej pandemią COVID-19.

– Jeszcze przed lockdown’em obserwowaliśmy wzrost liczby osób ćwiczących w domu i korzystających z treningów on-line. W wyniku pandemii ten trend się nasilił, a wraz z nim potrzeba opomiarowania takiego treningu, śledzenia postępów, porad i instrukcji dostępnych w aplikacji czy możliwości podejmowania wyzwań i dzielenia się osiągnięciami w ramach społeczności on-line – mówi Aleksandra Spychalska-Pastucha, prezeska Smart Kettlebell, właściciela marki Jetsnatch.

Inspiracje: Vin Diesel

Te wymagania dla treningu kettlebell jako pierwsze na rynku ma spełniać rozwiązanie oferowane przez Jetsnatch. Dokładna analiza i ocena treningu, w tym pomiar pełnego zakresu ruchu kettlebell będą możliwe dzięki zestawieniu danych pochodzących z czujników wykorzystywanych na co dzień m.in. z żyroskopu czy akcelerometru. Na ich podstawie system będzie generował dane, a całość będzie dostępna dla użytkowników w dedykowanej aplikacji.

– Mając informacje o położeniu i ruchu kettla oraz wzrost użytkownika możemy zweryfikować wzorzec ruchu dla danego ćwiczenia i określić jego poprawność. Dzięki aplikacji użytkownik będzie mógł zaplanować trening, kontrolować jego jakość i postępy. To trochę tak, jakby mieć w domu trenera personalnego – tłumaczy prezeska Smart Kettlebell.

Prace nad systemem Jetsnatch realizowane są ze wsparciem inwestora. Prometeia Innovation Fund w marcu 2021 roku zainwestował w Spółkę 1 mln zł. - Jetsnatch od początku wzbudził nasze zainteresowanie ze względu na wysoki poziom innowacji technologicznej proponowanego rozwiązania i plan komercjalizacji, który docelowo zakłada ekspansję na rynek USA - mówi Paweł Skałecki prezes zarządu Prometeia Innovation Fund. I dodaje: - Obiecujące są też rozmiary i prognozy na rynku samych kettlebells, który tylko w Stanach Zjednoczonych liczy blisko 14 mln użytkowników. Jesteśmy przekonani, że to dla nas dobra inwestycja i z niecierpliwością czekamy aż produkt trafi do użytkowników.

Spółka otrzymała też dofinansowanie na przygotowanie do wyjścia z produktem na rynek USA przyznane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w ramach programu Polskie Mosty Technologiczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ