MIT Enterprise Forum Poland uruchamia akcelerację dla firm z Dolnego Śląska

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock
Jeden z największych w kraju akceleratorów dla startupów technologicznych – MIT Enterprise Forum Poland – łączy siły z przedsiębiorstwami i instytucjami publicznymi z Wrocławia. Celem współpracy jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm tech

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jeden z największych w kraju akceleratorów dla startupów technologicznych – MIT Enterprise Forum Poland – łączy siły z przedsiębiorstwami i instytucjami publicznymi z Wrocławia. Celem współpracy jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych z Dolnego Śląska oraz stworzenie ekosystemu startupowego bazującego na potencjale regionu.

W projekt zaangażowali się już m.in. Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Stowarzyszenie Top 500 Innovators, firma doradcza Olesiński & Wspólnicy oraz partnerzy technologiczni w regionie: firmy Balluff i Fanuc Polska.

W ramach 4. edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland zostanie uruchomiona skierowana do startupów z Dolnego Śląska ścieżka branżowa Industry 4.0. Firmy, które się do niej zakwalifikują, zyskają m.in. dostęp do polskich i zagranicznych mentorów oraz wsparcie w udoskonalaniu produktów i usług. Akcelerację w trzech edycjach programu przeszło już blisko 70 startupów, wspieranych przez takich rynkowych potentatów jak PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, KGHM Cuprum Sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe, Grupa Adamed czy Visa.

Wrocław coraz silniej zaznacza swoją obecność na polskiej mapie innowacji. Jak wynika z informacji dostępnych na stronie www.wroclaw.pl, w mieście działa blisko 150 startupów. Stolica Dolnego Śląska uplasowała się również na drugim miejscu – tuż za Warszawą – w prestiżowym badaniu „Polskie Startupy 2017” przeprowadzonym przez Fundację Startup Poland. Z rekordowej liczby ponad 600 startupów, które wzięły w nim udział, aż 12 procent działa właśnie we Wrocławiu. Jak jednak twierdzi Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna MIT Enterprise Forum Poland, decyzja o uruchomieniu ścieżki akceleracji dla startupów z Dolnego Śląska wynika nie tylko z ich liczby, ale również potencjału Wrocławia do stworzenia dojrzałego ekosystemu startupowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY