Leroy Merlin uruchamia marketplace w Polsce: Rewolucja w handlu budowlanym

Leroy Merlin wejdzie do polskiej sieci z własnym projektem marketplace.
Leroy Merlin wejdzie do polskiej sieci z własnym projektem marketplace. / Fot. shutterstock.
Leroy Merlin, znana sieć hipermarketów budowlanych, rozszerza swoją ofertę o innowacyjny marketplace w Polsce. Ta nowa inicjatywa stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku oraz na sukces podobnych platform w innych krajach, gdzie Leroy Merlin już z powodzeniem wprowadził ten model sprzedaży.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rozwój nowego ekosystemu sprzedaży jest krokiem w kierunku budowy nowego filaru biznesu sieci.

Marketplace budowlany od Leroy Merlin

Marketplace Leroy Merlin w Polsce ma na celu udostępnienie ofert zewnętrznych firm na swojej stronie internetowej, stając się nie tyle pośrednikiem, co platformą sprzedażową dla sprzedawców produktów remontowych, budowlanych i dekoracyjnych. Ta strategia pozwoli na rozszerzenie kategorii sprzedażowych bez obciążania magazynów Leroy Merlin i umożliwi klientom dostęp do szerszego asortymentu specjalistycznego - relacjonuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Zespół do wprowadzenia marketplace

Wdrożenie marketplace w Polsce jest obecnie na etapie organizacyjnym. Leroy Merlin poszukuje szefa projektu, który pokieruje lokalnym wdrożeniem i rozwojem platformy, współpracując z firmami zewnętrznymi i negocjując warunki współpracy.

Grecja inwestuje ponad 2 miliardy euro w walkę ze skutkami zmian klimatu

2,3 mld euro dochodu z marketplace'u Leroy Merlin

Leroy Merlin korzysta z rozwiązania SaaS firmy Mirakl, wybranej przez Grupę Adeo, do której należy sieć. Platforma ta jest już wykorzystywana w różnych oddziałach firmy na świecie, generując obroty sprzedawców na poziomie 2,3 mld euro na koniec 2022 roku - czytamy w komunikacie firmy.

Pracuj i zarządzaj mądrze. Wywiad z Dorotą Matułą

Leroy Merlin vs. Castorama

Warto zauważyć, że Leroy Merlin nie jest pierwszą siecią, która wprowadza marketplace w branży DIY w Polsce. Castorama już wcześniej zapowiedziała uruchomienie specjalistycznej platformy marketplace dla tej samej branży. W ostatnim czasie otworzeniu platformy marketplace informuje wiele marketów działających w Polsce. Wczoraj o takich działaniu poinformował Kaufland.  

Inicjatywa Leroy Merlin ma szansę wpłynąć na rynek handlu budowlanego w Polsce, oferując klientom łatwiejszy dostęp do szerokiego asortymentu produktów oraz wspierając mniejszych przedsiębiorców w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Marketplace jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby konsumentów i trend cyfryzacji handlu. Dzięki współpracy z doświadczonymi partnerami i wykorzystaniu sprawdzonych technologii, Leroy Merlin stawia na dalszy rozwój i innowacje w sektorze handlu budowlanego.

Auchan i Leroy Merlin świadomie wspierają rosyjską armię! Dostawy pod pozorem pomocy humanitarnej

Auchan i Leroy Merlin świadomie wspierają rosyjską armię! Dostawy pod pozorem pomocy humanitarnej

Francuskie sieci Auchan oraz Leroy Merlin nie tylko nie zaprzestały działalności biznesowej po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale wręcz wspierają rosyjską armię - wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez zespół dziennikarzy z Le Monde, The Insider oraz grupy Bellingcat. Dowodem na te rewelacje są m.in. maile wysłane przez kierownictwo sieci, do których dotarły media.

ZOBACZ RÓWNIEŻ