Lenovo prezentuje pierwszy na świecie składany komputer

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Lenovo ThinkPad X1 Fold to pierwszy na świecie składany komputer. Jak deklaruje producent, model ten jest przeznaczony dla osób poszukujących komputera osobistego do pracy w drodze i o mobilnej konstrukcji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Komputer umożliwia pracę stacjonarną, a odłączana klawiatura ułatwia korzystanie z modelu w podróży. Funkcje Wi-Fi 6 zapewniają większą przepustowość w domu, a opcjonalna funkcja 5G umożliwia łączność w dowolnym miejscu. Urządzenie działo jako podstawkę do prezentowania informacji, można też trzymać je jak książkę i czytać e-booki. Złożony X1 Fold ma wymiary standardowej książki: 158,2 x 236,0 x 27,8 mm i można go nosić w mniejszej torbie niż typowy laptop. Waży zaledwie 999 g, dlatego można go łatwo przenosić z biurka na stolik na fotelu w samolocie. Podczas pracy przy biurku, da się go zadokować i korzystać z urządzeń peryferyjnych, takich jak dowolne urządzenie ze złączem USB Type-C.

X1 Fold zawiera procesor Intel i5-L16G7 Core z technologią Intel Hybrid Technology. Aby dostosować działanie X1 Fold do różnych dostępnych trybów, do komputera dodano oprogramowanie Lenovo Mode Switcher. Mode Switcher działa w systemie Windows 10, umożliwiając użytkownikowi zmianę trybów i odpowiednie wyświetlanie aplikacji na ekranie — zarówno podzielonym, jak i pojedynczym. Aby go użyć, można zacząć składać urządzenie — pojawi się okienko podręczne z pytaniem, jak podzielić ekran. Można też nacisnąć ikonę oprogramowania Mode Switcher w prawym dolnym rogu ekranu, aby wyświetlić różne tryby do wyboru. Laptopa X1 Fold można używać z 2 oknami ułożonymi obok siebie, trzymając go jak książkę, albo położyć na stole jak notebook z aplikacjami ustawionymi jedna nad drugą, aby móc robić notatki podczas oglądania wideo. Uwaga: podczas korzystania z klawiatury w dolnej połowie ekranu (Bluetooth lub ekranowej) nie można podzielić pozostałej części ekranu.

Lenovo ThinkPad X1 Fold pojawi się w polskich sklepach pod koniec stycznia 2021 roku. Cena wyniesie ok. 15 000 zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY