Empik wraca do części centrów handlowych

Sklep Empik w Bielanach Wrocławskich
Sklep Empik w Bielanach Wrocławskich / fot. materiały prasowe
Do większości salonów Empik, które zostały otwarte wraz ze zniesieniem obostrzeń 4 maja, dołączają kolejne sklepy – w Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Sopocie, Tychach, Raciborzu, Oławie, Gliwicach i Łomiankach. To wynik porozumienia Empiku z właścicielami obiektów handlowych i zakończenia kilkutygodniowych negocjacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak zapewnia firma, 25 proc. lokalizacji, które były zamknięte z powodu odstąpienia od umów najmu, wznawia działalność.

Negocjacje między Empikiem a częścią wynajmujących w zakresie zmiany warunków najmu, przyniosły pierwsze pozytywne rozstrzygnięcia. Empik otwiera właśnie trzy salony – Wrocław Francuska, Gliwice Rybnicka i Łomianki. Pod koniec maja i w pierwszej połowie czerwca działalność wznowiły już Empiki: Białystok Galeria Jurowiecka, Warszawa Plac Unii, Sopot Centrum Haffnera, Oława Galeria Oławska, Racibórz Rybnicka i Tychy City Point. Negocjacje z wynajmującymi tych obiektów przebiegały pomyślnie i  były bardzo produktywne. Obie strony wykazywały dużą otwartość i zrozumienie, służące wypracowaniu wspólnego rozwiązania na zasadzie win-win. Dostosowanie warunków współpracy do nowej sytuacji i do prognozowanych skutków pandemii stało się koniecznością, aby zapewnić poszczególnym obiektom handlowym perspektywy na przyszłość. Musimy pamiętać, że pewne lokalizacje są znacznie bardziej dotknięte kryzysem niż inne, a poziom obrotów i odwiedzalności nie wróci w nich do poziomu sprzed pandemii - nawet w perspektywie kilku lat. To trudny czas dla nas wszystkich, zarówno najemców, jak i wWynajmujących, dlatego cieszymy się z osiągniętego porozumienia.

- skomentował Cezary Kupiec, dyrektor operacyjny Empik

Decyzję o wypowiedzeniu umów w przypadku ponad 40 salonów znajdujących się w centrach handlowych Empik podjął na początku maja. Dotyczyło to lokalizacji, w których z powodu ograniczenia obrotów niemożliwe stało się finansowanie czynszów na dotychczasowym poziomie. Negocjacje z Wynajmującymi w przypadku pozostałych  salonów w odstąpieniu umów najmu wciąż trwają. Spółka nie ujawnia szczegółów rozmów do czasu ich zakończenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ