Burmistrz z USA: Bitcoin będzie się umacniał, ponieważ Fed nadal drukuje dolary

Bitcoin to przyszły system monetarny - uważa burmi
Bitcoin to przyszły system monetarny - uważa burmistrz z USA / Fot. Pexels.com
Burmistrz amerykańskiego miasta Jackson w stanie Tennessee wyjaśnia, że cena Bitcoina będzie nadal rosła, ponieważ Fed będzie drukował kolejne pieniądze. Uważa, że Bitcoin to "zdecydowanie przyszły system monetarny".

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Burmistrz Scott Conger z amerykańskiego miasta Jackson w stanie Tennessee skomentował cenę Bitcoina w sobotę, w związku z polityką drukowania pieniędzy przez Fed (Federal Reserve System - centralny system banków w Stanach Zjednoczonych, który działa podobnie jak nasz Narodowy Bank Polski). Napisał:

"Ponieważ Fed nadal drukuje więcej USD, wykres ten będzie nadal rósł. Bitcoin może być teraźniejszością, ale zdecydowanie jest przyszłym systemem monetarnym. Kiedy będzie 21 mln Bitcoina, nigdy więcej nie pojawi się nowy". 

Burmistrz zwrócił uwagę, że Bitcoina nie da się dodrukować i nie można oszukiwać obywateli. 

Cena BTC, gdy burmistrz pisał te słowa na Twitterze, wynosiła 49 626,81 USD. Wczoraj cena BTC wynosiła już miejscami ponad 50 tys. dol. 

W lipcu br.  Scott Conger pisał też na Twitterze, że grupa zadaniowa ds. blockchain w jego mieście bada, w jaki sposób miasto może "akceptować płatności podatku od nieruchomości w Bitcoinie i zezwalać pracownikom na inwestowanie w BTC".

Kilkakrotnie mówił też o inflacji, stwierdzając: "Nie akceptujmy żadnej inflacji, jak również rosnącego śladu węglowego".

Conger jest jednym z nielicznych burmistrzów w USA, którzy głośno mówili o tym, aby Bitcoin działał w ich miastach. Burmistrz Francis Suarez również próbował uczynić z Miami na Florydzie centrum Bitcoinów. W zeszłym tygodniu burmistrz Jayson Stewart z Cool Valley w stanie Missouri powiedział z kolei, że zbiera fundusze, aby przekazać 1000 dolarów w BTC każdemu mieszkańcowi swojego miasta. 

Bitcoina nie może kontrolować żaden bank centralny i politycy, ponieważ jest to aktywo międzynarodowe. Jeden kraj zablokuje, drugi ułatwi zakup i sprzedaż. Nie da się go zablokować, ani "usunąć" - trzeba by było po prostu odłączyć internet lub prąd. Do tego powstanie tylko 21 mln Bitcoinów - i ani jednego więcej. Zainteresowanie jest coraz większe, a ilość na rynku - stopniowo się kurczy. Za kilka lat jeden BTC może osiągnąć wartość ok. 400 - 500 tys. dol.

ZOBACZ RÓWNIEŻ