kodeks pracy
zobacz inne tematyDłuższe urlopy i krótszy tydzień pracy? 35 dni wolnego, czyli rewolucja w polskim kodeksie pracy
Związek NSZZ „Solidarność” postuluje wprowadzenie powszechnego, 35-dniowego urlopu dla wszystkich pracowników, niezależnie od ich stażu zawodowego. Związkowcy argumentują, że zmiany w tej kwestii są konieczne, ponieważ przepisy dotyczące urlopów pozostały niemal nietknięte od ponad pół wieku.
Koniec ery "redukcji zatrudnienia"?
Czy to koniec ery "redukcji zatrudnienia"? W związku z nowelizacją kodeksu pracy od sierpnia pracodawcy zwalniając pracowników zatrudnionych w ramach umowy na czas określony, będę musieli podać powód takiej decyzji. Za fałszywe uzasadnienia grożą im kary finansowe.
Zmiany w prawie pracy. Czy będzie obowiązek zatrudnienia po zakończeniu okresu próbnego?
Unijne dyrektywy wymagają od Polski usprawnienia przepisów dotyczących zatrudnienia na okres próbny. Strona społeczna punktuje propozycje ustawodawcy - pisze Dziennik Gazeta Prawna.
Kolejne zmiany w Kodeksie Pracy. Umowa na okres próbny stanie się wydmuszką?
Istotną nowością na gruncie prawa pracy jest propozycja, aby pracodawca informował pracowników o swoich zamiarach związanych z zatrudnieniem, już w momencie nawiązywania stosunku pracy - pisze w komunikacie organizacja Pracodawcy RP. Już w wakacje mogą nas czekać duże zmiany w Kodeksie Pracy.
Przepisy regulujące pracę zdalną skierowane do konsultacji. Pracodawca opłaci dostęp do Internetu?
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało o skierowaniu projektu dotyczącego pracy zdalnej do konsultacji międzyresortowych, opiniowania i konsultacji publicznych.
Pozew za zarażenie. Jak nie przegrać w sądzie
W twojej firmie doszło do zarażenia COVID-19? Jeśli popełniłeś błędy, to możesz liczyć się z pozwem od pracowników.
Pracodawca dopłaci pracownikowi za pracę zdalną? Rząd szykuje nowe przepisy
Dotychczasowe rozwiązania prawne związane z pracą zdalną niebawem zostaną zastąpione przez nowe przepisy - powiedziała w rozmowie z PAP Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Jednym z postulatów jest wprowadzenie ekwiwalentu pieniężnego za pracę zdalną.