hakerzy
zobacz inne tematyNie od razu RzYM (i wielkie przedsiębiorstwo) zbudowano
Z raportu ISACA wynika, że niemal w połowie przebadanych instytucji zespoły od cyberbezpieczeństwa liczą zaledwie 2-10 pracowników. To stanowczo zbyt mało.
Potężny atak cyberprzestępców na Pepsi. Hakerzy wykradli dane wrażliwe, w tym hasła i numery PIN
Pepsi Bottling Ventures, czyli firma odpowiadająca za markę Pepsi na rynku amerykańskim została zaatakowana przez hakerów. Jak donoszą amerykańskie media, w grudniu 2022 r. hakerzy wykradli szczegółowe informacje znajdujące się na serwerach, w tym imiona i nazwiska osób oraz ich dane wrażliwe, w tym numery dokumentów tożsamości czy hasła i kody PIN.
Skuteczna ochrona przed cyberatakiem
Nie ryzykuj bez potrzeby. Cyberzagrożenia są wszędzie, ale możesz się przed nimi zabezpieczyć. Nawet, jeśli do ataku dojdzie, możesz otrzymać szybką pomoc.
Haker ukradł 600 mln dolarów w kryptowalucie i zwrócił praktycznie wszystko. Dlaczego?
Anonimowy haker, w który niedawno ukradł ponad 600 mln dolarów w kryptowalucie z platformy finansowej Poly Network, zwrócił praktycznie wszystkie środki. Odrzucił nawet otrzymanie 500 tys. dolarów nagrody oferowanej przez firmę za ujawnienie luki w zabezpieczeniach.
Hakerzy ukradli 600 mln dolarów w kryptowalutach. Firma prosi o ich zwrócenie
To prawdopodobnie największy tego typu napad na kryptowaluty w historii. Poly Network, która padła ofiarą ataku, twierdzi że hakerzy wykorzystali lukę w systemie i zabrali tysiące tokenów, takich jak Ether (Ethereum).
Czy firmy powinny płacić okup cyberprzestępcom? "Kwota okupu to zwykle jeden z pierwszych kosztów"
Płacić czy nie płacić – oto jest pytanie... warte nawet miliony złotych. Ransomware to słowo, które spędza sen z powiek setkom szefów działów IT na całym świecie. Ataki za pomocą tzw. oprogramowania wymuszającego okup są coraz częstsze, a ich liczba rośnie z roku na rok.
Największe współczesne cyberzagrożenia - na co powinny uważać firmy?
Jak wynika z danych Cisco Umbrella, w 86 proc. organizacji przynajmniej jeden użytkownik próbował połączyć się z witryną phishingową, prawdopodobnie poprzez kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości. Różne branże są w innym stopniu narażone na pewne typy zagrożeń. Jak chronić się przed atakami?
Ekspert od cyberbezpieczeństwa: "Ochrona przed hakerami jest jak hamulce w bolidzie F1" [WYWIAD]
Bezpieczeństwo musi iść w parze z rozwojem biznesu, nie może go blokować – mówi Krzysztof Białek, dyrektor Marketingu i Rozwoju Produktów Cyberbezpieczeństwa w Orange.
Coraz więcej ataków hakerskich na firmy. Przestępcy podszywają się pod znane marki tj. Adidas
IBM Security opublikował raport, z którego wynika, że w minionym roku cyberataki na służbę zdrowia, sektory produkcji i energetyki podwoiły się w stosunku do 2019 roku. Celem atakujących były organizacje, które nie mogły sobie pozwolić na przestoje z uwagi na ryzyko zakłócenia działań medycznych lub krytycznych łańcuchów dostaw.
Cyberbezpieczeństwo w 2021 roku. Przed jakimi wyzwaniami stają polskie firmy?
Rosnąca skala cyberzagrożeń, trend pracy zdalnej, sieć 5G i przyspieszająca transformacja chmurowa wymuszają na firmach wzrost zainteresowania bezpieczeństwem IT oraz adaptację do nowych trendów i technologii.
Wyrafinowana próba wyłudzenia danych karty kredytowej poprzez OLX. Przestępcy mają nawet live chata
Jeden z użytkowników Facebooka dokładnie opisał próbę wyłudzenia danych karty kredytowej poprzez serwis OLX, z jaką zetknął się w ostatnich dniach. Sądząc po komentarzach pod postem, zdecydowanie nie był to jednostkowy przypadek, dlatego - za zgodą autora - publikujemy oryginalną wiadomość.
4 trendy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Czeka nas przyszłość bez haseł?
Pandemia sprawiła, że rola specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa w biznesie znacznie wzrosła i stali się oni kluczowi dla rozwoju swoich organizacji. Cyberprzestępcy wykorzystują pandemię szukając nowych możliwości przeprowadzenia ataków, co sprawia, że bezpieczeństwo zyskuje obecnie jeszcze większe znaczenie.
W okresie pandemii nasilają się cyberataki. Hakerzy wykorzystują panikę i stres
Według analityków z FortiGuard Labs firmy Fortinet, okres pandemii jest czasem wielkich żniw dla cyberprzestępców. Korzystają z dobrze sprawdzonych metod, które zapewniają im wysoką efektywność.
Po co płacić, skoro można to coś mieć za darmo, czyli ile kosztuje bezpieczeństwo w IT?
Po co płacić, skoro można to coś mieć za darmo? – myśli wielu menedżerów. To błąd, szczególnie gdy mowa o bezpieczeństwie. Nie warto na nim oszczędzać, bo straty, na jakie się narażamy, mogą być ogromne. Hakerzy i nieuczciwa konkurencja nie mają litości.