pensje
zobacz inne tematyBiedronka, Lidl, Aldi i Dino - porównujemy zarobki kasjera i magazyniera. Gdzie zarabia się najwięcej?
W czasie gdy media donoszą o zwolnieniach grupowych i zamykaniu zakładów w różnych sektorach gospodarki, branża handlu detalicznego pozostaje stabilnym pracodawcą. Sieci dyskontów nie tylko konkurują między sobą o klientów, obniżając ceny produktów, ale także prowadzą nieustanną rywalizację o pracowników, których ciągle na halach brakuje.
Kobiety w Polsce zarabiają 6,5 proc. mniej niż mężczyźni. W Europie luka płacowa jest o wiele większa
Luka płacowa w Polsce pomiędzy kobietami i mężczyznami zmniejsza się. Według danych Eurostatu wynosi 6,5 proc., gdy w całej Unii ta wartość jest dwukrotnie wyższa. Istnieją jednak obszary, gdzie różnica wynagrodzeń wynosi jedynie 2,9 proc. Najnowszy raport klubu DEI Champions pokazuje potrzebę równości i różnorodności w polskim biznesie.
Średnia pensja w Polsce znów w górę. GUS podał dane dot. przeciętnego wynagrodzenia
Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłosił właśnie średnie pensje w Polsce w sierpniu 2024 roku. W tym miesiącu średnie wynagrodzenia podniosły się nominalnie o 11,1% i wyniosło 8189,74 zł brutto.
Podwyżki w Kaufland. Sieć walczy o pracowników
Nie tylko Lidl i Biedronka podjęły decyzję o sporych podwyżkach dla pracowników. Dołączył do nich Kaufland.
Lidl zapowiada duże podwyżki wynagrodzeń. "Budżet w 2024 roku wzrośnie o 240 mln złotych"
Sieć Lidl zamierza znacząco podnieść wynagrodzenia pracownikom. Poznaliśmy wysokość pensji pracowników sieci w 2024 roku.
Kolejne podwyżki w Biedronce. Minimalna pensja to już niemal 3,5 tys. złotych
Sieć Biedronka zadeklarowała podwyżki pensji dla wszystkich pracowników w sklepach i centrach logistycznych. Od stycznia 2022 r. nowy pracownik zarobi co najmniej 3460 złotych. Przy dłuższym stażu będzie to już 3,6 tys. złotych. Rośnie konkurencja dla prowadzenia działalności gospodarczej po Polskim Ładzie?
Najważniejsze informacje ze świata biznesu. Listopad 2021
Najnowsze informacje i wiadomości ze świata biznesu.
Mniejsze zatrudnienie, słabsze pensje. Majowy obraz koronakryzysu
Tegoroczny maj jest kolejnym miesiącem, w którym obserwujemy ograniczenie zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw. Liczba pracujących, w porównaniu do kwietnia, spadła o 1,4 proc. i wynosiła 6173,9 tys. osób. Rok temu przedsiębiorstwa zatrudniały 6380,2 tys., co oznacza zmniejszenie zatrudnienia o 3,2 proc. w ciągu roku – podał GUS.