Rahim Blak inwestuje we Włoszech. Przedsiębiorca będzie rozwijał sieć winnic
Winnica, fot. materiały prasoweRazem ze wspólnikami - Arielem Goczołem (prezesem firmy) i Sebastianem Adamikiem (wiceprezesem) - Blak rozwija grupę "Z ziemi włoskiej do Polski", której celem jest rozwój sieci winnic oraz towarzycących im projektów, uprawy ziemi, produkcji wina, oliwy, organizacji imprez, wesel oraz renowacji włoskich samochodów i dzieł sztuki.
Grupa - jak przekonują przedsiębiorcy - trafiła na dobry moment, gdyż włoska gospodarka po etapie przesycenia, weszła w fazę spowolnienia, oferując nieruchomości i wszystko co najlepsze we Włoszech, w bardzo atrakcyjnych cenach.
- Grupa "Z ziemi włoskiej do Polski" to firma, która wyrosła z pasji do Włoch, przyjaźni jej założycieli i dobrej zabawy! Jej misją jest motto "By żyło się lepiej". Firma dzięki wsparciu Tokenariuszy zakupiła winnicę Toscanizzazione, składającą się z 7 budynków na 77 hektarach ziemi w toskańskim Capannoli, gdzie nieopodal urodził się Andrea Bocelli. W pierwszym roku grupa przekroczyła już 2 mln przychodu z zakontraktowanych wesel, sprzedaży wina i turystyki. Żeby zobaczyć całą winnicę, która jest w jednym kawałku, przejeżdża się dwie miejscowości - mówi Ariel Goczoł.
Inspiracje: Najpopularniejsi youtuberzy w Polsce
- My dopiero będziemy odkrywać potencjał tej winnicy, i to nie tylko jego powierzchnię, ale także złoża, posadzimy drzewa, bambusy, palmy, cyprysy, pary będą się tu żenić, reżyserzy kręcić filmy, chcemy stworzyć z tego sieć toskańkich winnic, pomagają nam w tym Tokenariusze, którzy nas odwiedzają stając się pierwszymi klientami. Najpiękniejsze i najważniejsze jest to, że nasi Tokenariusze, którzy odwiedzają nas tu w ramach pakietów inwestorskich mówią, że są tu szczęśliwi - dodaje Rahim Blak, który w grupie "Z ziemi włoskiej do Polski" ma 30 proc. udziałów i pełni w niej funkcję inwestora i doradcy, a także dyrektora artystycznego, odpowiedzialnego w winnicach za rozwój kolekcji dzieł sztuki i antyków.
Do zakupu winnicy doszło dzięki tokenizacji, która dawała możliwość zakontraktowania 1m2 ziemi już za 100 zł wraz z uprawą płodów rolnych, a także prawem wpisu do księgi wieczystej. Grupa pozyskała dzięki tokenizacji prawie 3 mln zł.
Celem tokenizacji winnicy nie było jedynie pozyskanie środków, ale przede wszystkim zbudowanie społeczności i prosumentów, którzy pomogą nam rozkręcić całe przedsięwzięcie - zaznacza Rahim Blak
Po zakupie winnicy, grupa realizuje kolejne projekty - jednym z nich jest warsztat zabytków włoskiej motoryzacji. - Mamy kilka prywatnych youngtimerów, które wymagają opieki, i znajomy znajomego polecił nam artystę zabytkowej motoryzacji Marcina Chmiela - tłumaczą pomysłodawcy projektu.
- Zrobimy z tego fabrykę zabytkowych samochodów, stokenizujmy zakup złomków i przerabiajmy setki, a nawet tysiące egzemplarzy rocznie. Odnowienie samochodu jest bardziej korzystne dla środowiska, niż produkcja nowego, nawet jak jest elektryczny. Produkcja nowego elektryka emituje tyle śladu węglowego co jazda starym samochodem przez 30 lat! Masowa migracja do elektryków jeszcze szybciej podniesie youngtimery do rangi zabytków - zapowiada Rahim Blak.
Już planowane są kolejne projekty, winnice kryją w sobie wiele dzieł sztuki, ale niektóre opuszczone budynki wymagają dodatkowych zakupów - za te odpowiedzialny jest Blak, który podczas każdej wizyty we Włoszech kupuje od 50 do 100 obrazów i rzeźb.