Bank Pekao S.A. udostępnia kompleksowy poradnik o funduszach europejskich dla przedsiębiorców
freepikWśród polskich przedsiębiorców w ostatnich latach dużą popularnością cieszyły się m.in. dotacje na prace badawczo-rozwojowe czy innowacje. W ramach programów operacyjnych krajowe firmy mogły pozyskać znaczne środki na finansowanie działalności B+R – łączna wartość funduszy na ten cel w naszym kraju wyniosła około 8,6 mld euro. Pokaźne środki zostały przeznaczone także na innowacyjne projekty obejmujące wdrażanie nowych technologii, rozwiązań organizacyjnych i procesowych. Polscy przedsiębiorcy wykorzystali ok. 10 mld euro na podniesienie konkurencyjności swoich firm pod kątem innowacyjności.
- Fundusze europejskie odgrywają kluczową rolę w rozwoju polskich przedsiębiorstw, ale proces ich pozyskiwania może być skomplikowany i pełen wyzwań. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć narzędzie, które w przystępny i kompleksowy sposób przedstawi cały proces aplikacyjny, jednocześnie oferując praktyczne porady i wskazówki – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Zarządu Banku Pekao.
Kompendium zawiera szczegółowe informacje na temat programów finansowania, zasad aplikowania oraz kluczowych wyzwań, z jakimi mogą spotkać się przedsiębiorcy. W publikacji nie zabrakło również wsparcia dostępnego dla przedsiębiorców – od punktów informacyjnych, przez doradztwo, po nowoczesne narzędzia online, takie jak wyszukiwarka funduszy unijnych na platformie Fundusze z Żubrem.
- Nasze kompendium to nie tylko przewodnik po funduszach europejskich, ale także źródło inspiracji dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje firmy i w pełni wykorzystać dostępne możliwości finansowania. Wierzymy, że ta publikacja będzie cennym wsparciem w planowaniu oraz realizacji innowacyjnych projektów – dodała Dominika Byrska, dyrektor Departamentu Produktów i Procesów Kredytowych w Banku Pekao.
Kompendium jest dostępne bezpłatnie zarówno dla klientów Banku Pekao S.A., jak i wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców. Opracowanie można znaleźć na platformie Fundusze z Żubrem: Fundusze Europejskie - Bank Pekao S.A. lub bezpośrednio pod linkiem.
Rynek stacji ładowania przypomina biznes nieruchomościowy – Jakub Bańkowski (NOXO Energy)
– Kluczowe pytanie, które sobie zadajemy, to: ile procent wszystkich samochodów będą stanowiły samochody elektryczne w najbliższych latach? Nawet jeśli ten procent będzie niewielki, a obecna liczba samochodów elektrycznych na drogach się podwoi, nasz biznes stanie się rentowny – mówi współtwórca stacji ładowania pojazdów NOXO Energy, Jakub Bańkowski.