Authologic z ekspansją. Narzędzie do weryfikacji tożsamości wchodzi do siedmiu nowych krajów
Krzysztof Klimczak, AuthologicAuthologic agreguje i koordynuje w jednym API metody umożliwiające zdalną weryfikację tożsamości poprzez dane bankowe, cyfrowe dowody osobiste i dane biometryczne.
Dzięki nowym wdrożeniom, polska firma zapewnia metody weryfikacji w trzynastu krajach Europy. Oprócz wspomnianych już rynków, udostępnia je także w Polsce, Niemczech, Czechach, Litwie, Łotwie, Estonii. Swoim zasięgiem platforma polskiej spółki obejmuje prawie 200 krajów i jest zintegrowana z prawie 4 tys. źródeł tożsamości.
- Kolejne wdrożenia pozwalają spółce jeszcze bardziej kompleksowo obsługiwać klientów międzynarodowych, operujących w Europie. Firma obsługuje coraz większe podmioty działające na wielu rynkach: m.in. Binance, LVBet czy UnifiedPost. Plany Authologic są jednak jeszcze bardziej ambitne. Działamy zgodnie z wcześniej założonym planem. Już nie raz wspominaliśmy, że naszym celem jest dostarczać w jednym API wszystkie cyfrowe metody weryfikacji tożsamości online, ze wszystkich krajów na świecie. Z każdym miesiącem jesteśmy bliżej tego celu - mówi Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.
Przeczytaj także: Ile warte jest AI?
Nowe metody weryfikacji od Authologic
Dzięki itsme możliwa jest szybka i bezpieczna weryfikacja dla klientów z Belgii. Konto w aplikacji można założyć z wykorzystaniem eID lub poprzez dane bankowe. Rozwiązanie pozwala m.in. na potwierdzenie tożsamości w kontaktach z instytucjami rządowymi, bankami i w trakcie korzystania z innych e-usług. Za jego pomocą można także podpisywać dokumenty. - Aplikację itsme można porównać do polskiego mObywatela. Różnica polega na tym, że itsme jest komercyjnie dostępny dla każdego od kilku lat, a mObywatel jeszcze nie - komentuje Krzysztof Klimczak, współzałożyciel Authologic.
Z kolei usługa iDIN pozwala na potwierdzenie tożsamości użytkowników z Holandii poprzez dane bankowe. Rozwiązanie umożliwia weryfikację tożsamości, logowanie do e-usług czy potwierdzenie wieku.
Handy-Signatur umożliwia uwierzytelnienie tożsamości, korzystanie z e-usług biznesowych i administracji publicznej oraz elektroniczne podpisywanie dokumentów klientom w Austrii. Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS, podpis złożony w ten spośób jest równy podpisowi odręcznemu. Z aplikacji korzysta już ponad 3 mln osób.
Authologic udostępnia także nowe metody dla krajów nordyckich. W Szwecji szybka weryfikacja jest możliwa dzięki Freja eID. Dane użytkownika są bezpiecznie potwierdzane poprzez cyfrowe ID w smartfonie. Weryfikacja tożsamości poprzez Freja eID jest używana w trakcie logowania do e-usług czy do fizycznej weryfikacji - podobnie jak w przypadku klasycznego dowodu tożsamości. Kolejnym rozwiązaniem jest szwedzkie bankID, które umożliwia m.in. weryfikację cyfrową i podpisywanie e-dokumentów.
W sąsiadującej ze Szwecją Finlandii tożsamość może być weryfikowana dzięki Finnish Trust Network (bank ID) i Finnish Henkilökortti (digital ID). Z kolei w Norwegii umożliwia to wiodące rozwiązanie bankID, a w Danii MitID, pozwalające potwierdzić tożsamość przez digital ID i portfele tożsamości.
Agregacja i koordynacja wielu metod weryfikacji przez Authologic ma na celu m.in. ułatwienie dostępu do licznych metod weryfikacji firmom, które chcą działać międzynarodowo. Dzięki temu nie jest konieczne podpisywanie szeregu umów z podmiotami w poszczególnych krajach. Wszystko w ramach jednego API zapewnia polska spółka. Podobnie jest w skali lokalnej. Współpraca polskiego fintechu m.in. z Edo App (PWPW) czy KIR (moje ID) zapewnia wszystkie kluczowe metody weryfikacji również polskim użytkownikom.