Pretendent do tytułu jednorożca inwestuje w startup Advocly. "Już nam pomógł w krytycznych sytuacjach"

Warszawskie Advocly powstało na początku 2025 r. i zdołało zebrać już 50 tys. euro: 40 tys. euro w styczniu oraz 10 tys. euro w marcu.
Z Ramp do Advocly
– Zdecydowaliśmy się zgłosić do Przemka z kilku kluczowych powodów. Przede wszystkim, uznajemy go za osobę niesamowicie sprawną w międzynarodowym środowisku wysokouregulowanych produktów softwarowych. Jego firma, która jest dobrze znana nie tylko na polskim rynku, ale i w Europie, jest tego świetnym przykładem.
Dodatkowym czynnikiem była wcześniejsza współpraca - Dominik Ostrowski, nasz CTO, pracował w Rampie jako tech lead, co stworzyło naturalne połączenie. Po zaprezentowaniu naszego pomysłu i kilku spotkaniach, Przemek zdecydował się w nas zainwestować.
Co szczególnie cenne, Przemek jest dobrze zaznajomiony z dziedziną, w której się obracamy, ponieważ sam interesuje się AI i LLM. Pomógł nam doszlifować naszą wizję. Podczas rozmów inwestycyjnych podkreślał, że angażuje kapitał przede wszystkim dlatego, że wierzy w naszą wizję, a po drugie - ufa w technologiczne możliwości Dominika, którego ceni jako wspaniałego specjalistę – powiedział dla mycompanypolska.pl Marcin Jemielity, założyciel i CEO Advocly.
Zespół Advocly przyznaje, że dzięki praktycznemu podejściu Przemka do mentoringu, już mogli poradzić sobie z krytycznymi wyzwaniami związanymi z rozwojem dzięki sprawdzonym w boju rozwiązaniom. A propos rozwoju – Advocly zbiera obecnie kolejną rundę finansowania i chętnie porozmawia z inwestorami, którzy będą mogli wesprzeć wizję ich LegalTechu.
Anioł ze startupowym doświadczeniem
A dla tych, którzy nie bardzo kojarzą Ramp, kilka słów przypomnienia. Spółka została założona przez Szymona Sypniewicza i Przemka Kowalczyka. W 2022 r. domknęła rekordową rundę w serii B i pozyskała od inwestorów aż 70 mln dol., co uplasowało ją w czołówce największych finansowań w Europie Środkowo-Wschodniej 2022.
Startup rozwija globalną infrastrukturę płatniczą, łączącą krypto z globalnymi systemami finansowymi. Platforma umożliwia użytkownikom kupowanie krypto wewnątrz aplikacji lub bezpośrednio na stronie internetowej w sposób tak prosty jak płatności w świecie e-commerce. - Blockchain to fala, której nie można ominąć. Dla naszych partnerów i użytkowników próbujemy osiągnąć podobny przełom, jaki dla e-commerce osiągnął PayPal – opowiadali na łamach mycompanypolska.pl w wywiadzie z Kubą Dobroszkiem i Grzegorzem Sadowskim twórcy startupu.
Ramp powstał w 2017 r. Pierwsze finansowanie w wysokości 1 mln euro otrzymała dwa lata później. Na tę kwotę złożyć się aż 15 inwestorów. W 2021 r. w rundzie Seed startup pozyskał 10,1 mln dol. i z rozmachem zakończył jeszcze rundę A z wynikiem 52,7 mln dol. Polscy inwestorzy uwierzyli w Ramp dopiero w rundzie B, kiedy to pieniądze z kieszeni zdecydowało się wyjąć Cogito Capital Partners. Łącznie Ramp pozyskał już 133,9 mln dol. i jest na najlepszej drodze do uzyskania statusu jednorożca.
Dekalog Rampera. "Wszystkie polskie VC odmówiły nam inwestycji" [TYLKO U NAS]
Wszystkie polskie VC odmówiły nam inwestycji, bo stwierdziły, że nie rozumieją tej technologii, a firma na etapie bez żadnej trakcji, z założycielami bez sukcesów na koncie, wydawała się niezwykle ryzykowną inwestycją. Kapitału szukaliśmy więc w Londynie – opowiadają Szymon Sypniewicz i Przemek Kowalczyk, założyciele Ramp Network.