Duże pieniądze dla SKY ENGINE AI. Startup pozyskał 7 mln dolarów

Sky Engine AI
Sky Engine AI
Startup SKY ENGINE AI pozyskał 7 mln dolarów w ramach rundy finansowania A. W projekt zaangażował się zespół polskich i międzynarodowych funduszy, w tym firma z Tajwanu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Czołowym funduszem w ramach rundy było Cogito Capital Partners. Pieniądze przekazały także: Edge VC i Taiwania Capital. Dodatkowo w rundzie wzięły udział podmioty, które wcześniej zainwestowały już w SKY ENGINE AI. To m.in. brytyjski przedsiębiorca Charles W. Morgan oraz fundusze Movens Capital i High-Tech Gründerfonds (HTGF).

Czym zajmuje się SKY ENGINE AI

SKY ENGINE AI tworzy platformę Synthetic Data Cloud, która umożliwia szkolenie algorytmów sztucznej inteligencji w obszarze analizy wizualnej. Firma powstała w 2018 roku z inicjatywy Bartka Włodarczyka i Jakuba Pietrzaka, skupia się obecnie na tworzeniu zrównoważonych danych obrazowych fotorealistycznych środowisk i obiektów przy użyciu generacji proceduralnej oraz zaawansowanych algorytmów adaptacji dziedziny. 

Używanie danych syntetycznych ogranicza konieczność pozyskiwania danych rzeczywistych, ich ręcznego klasyfikowania i oznaczania. Może również symulować dane obrazowe w świetle widzialnym, podczerwonym, radarowe, lidarowe czy termowizyjne.

W 2021 roku startup pozyskał 1,2 mln dolarów w ramach rundy seed. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ