To już XXI edycja konkursu Przedsiębiorca Roku EY. Te firmy kształtują przyszłość

Kazimierz Wierzbicki, drugim nominowanym w konkursie Przedsiębiorca Roku EY.
Kazimierz Wierzbicki, drugim nominowanym w konkursie Przedsiębiorca Roku EY. / Fot. mat. pras.
W świetle dwudziestojednoletniej historii, konkurs EY Przedsiębiorca Roku kontynuuje swoją misję wyłaniania i promowania najbardziej innowacyjnych i wpływowych liderów biznesu w Polsce. Organizowany przez EY program nie tylko śledzi, ale często wyprzedza kluczowe momenty przełomu na mapie polskiej przedsiębiorczości.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Konkurs Przedsiębiorca Roku, organizowany przez EY, promuje wybitnych polskich przedsiębiorców i przedsiębiorczynie. Lauret/laureatka, wybrany/a przez jury składające się z poprzednich zwycięzców Konkursu, będzie reprezentować Polskę na globalnym finale w Monte Carlo. EY docenia zarówno młode biznesy, jak i doświadczone firmy. Nominacja jest uznaniem za determinację i lata pracy, które przyczyniają się do zwiększania innowacyjności polskiej gospodarki.

Dowiedz się więcej na temat konkursu EY Przedsiębiorca Roku i jego laureatów z poprzednich edycji w artykule My Company Polska.

Nominowany w konkursie Przedsiębiorca Roku EY

KAZIMIERZ WIERZBICKI, TREFL. Przedsiębiorca, który gra w pierwszej lidze

Kazimierz Wierzbicki, lider Trefl SA, nie tylko przekształca tradycyjną rozrywkę w globalny fenomen, ale nieustannie poszukuje innowacji, czego dowodem jest prowadzenie jednego z największych studiów animacji w Polsce, KAZstudio SA, wspierającego globalizację brandu Treflix.

Kazimierz Wierzbicki, szef firmy Trefl SA, znanej przede wszystkim z produkcji gier planszowych i puzzli lubi powtarzać, że jest zawsze na początku drogi. Prawdopodobnie dlatego nie osiadł na laurach i skutecznie skaluje biznes na globalnym rynku. – Naszym celem jest konkurowanie produktem z najlepszymi przedsiębiorstwami na świecie – mówi.
Firma działa na całym świecie i współpracuje z najsilniejszymi światowymi markami, takimi jak: Disney, Mattel, Hasbro, czy Warner Bros, jednak główna siedziba i fabryka znajdują się w Polsce. Trefl jako jedna z niewielu w Europie firm w branży ma własny dział badań i rozwoju, korzystający z najnowszych technologii. Przedsiębiorca jest także właścicielem wydawnictwa, klubów sportowych i studia animacji.

Trenerska przeszłość

- Dzisiaj prowadzimy największe w Polsce studio animacji (KAZstudio SA ) a jego celem jest zbudowanie brandu dziecięcego o światowym zasięgu. Jeden z ostatnich projektów to przygodowo-detektywistyczny serial dla dzieci, który jakością będzie dorównywał największym światowym produkcjom. . Na pokładzie mamy ludzi, którzy pracowali w USA przy takich tytułach jak Tranformers, czy Toy Story. Pomysłów jest dużo i część z nich na pewno pomoże nam zrealizować AI – deklaruje Kazimierz Wierzbicki.

W przeszłości przedsiębiorca przez 15 lat był trenerem koszykówki. W działającej od lat Fundacji Trefl stara się sportowo i kulturalnie aktywizować i edukować dzieci oraz młodzież. Poprzez założone w 2010 roku Stowarzyszenie Trefl Pomorze, Przedsiębiorca angażuje biznes w działania na rzecz lokalnego środowiska oraz promocji regionu Pomorza i Kaszub.

Jak Kazimierz Wierzbicki zareagował na wyróżnienie? Sprawdź krótki wywiad z przedsiębiorcą:


ZOBACZ RÓWNIEŻ