Rozwiń własny biznes i Zostań Przedsiębiorcą Roku EY! [GRA]

Paweł Jarski
Paweł Jarski, fot. materiały prasowe
Rozwijasz biznes i odnosisz coraz większe sukcesy? Chcesz pójść w ślady takich przedsiębiorców jak Paweł Jarski czy Rafał Brzoska? Sprawdź czy masz zadatki na Przedsiębiorcę Roku EY w naszej specjalnej grze paragrafowej!

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna na tak dużą skalę międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm prywatnych. 

W Polsce od 2003 roku niezależne Jury nagradza przedsiębiorców wyróżniających się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi. Każdego roku zwycięzca reprezentuje Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo mierząc się z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów. 

Zachęcamy do spróbowania swoich sił w naszej grze paragrafowej, w której sprawdzisz swoje zadatki na Przedsiębiorcę Roku ;-) 

- - -

Jest przełom lat 80. i 90. - czas wielu przemian ustrojowych w Polsce, kiedy nasz kraj otwiera się na Zachód. Przeciętna pensja wynosi milion starych złotych. Jeszcze jako uczeń technikum, co weekend jeździsz na giełdę do Wrocławia, skąd przywozisz gry do rodzinnego Ostrowa (prawie dwie godziny jazdy!), a następnie odsprzedajesz je lokalnym sklepom komputerowym. Szybko nawiązujesz współpracę z kolegami ze szkoły, a także firmami z innych miast - w końcu chcesz dostarczać rozrywkę w miejsca, w których ich wcześniej nie było. Regularnie opuszczasz lekcje, ale pierwszy biznes bardzo cię motywuje, gdyż chcesz kupić nowy komputer, lepszy, niż twój dotychczasowy commodore z magnetofonem - marzysz o nowoczesnej jak na tamten czas Amidze z wbudowaną stacją dyskietek. Ale to zadanie niełatwe, gdyż biorąc pod uwagę ówczesne ceny - i przy założeniu, że cały zysk zostawiasz dla siebie - musiałbyś sprzedać ok. 3 tys. gier.

Wreszcie nadchodzi 1994 rok, a w Polsce zostają wprowadzone przepisy o ochronie praw intelektualnych. Co robisz?

1. Modyfikujesz sposób działania i zaczynasz sprzedawać programy w tzw. "otwartej domenie", czyli - upraszczając - sprzedajesz oprogramowanie, które na Zachodzie jest dystrybuowane za darmo

2. Kończysz działalność i zajmujesz się czymś zupełnie innym

ZOBACZ RÓWNIEŻ