Tensorflight rozwija współpracę z Google. W planach dalsze wsparcie ukraińskich instytucji

Zespół Tensorflight
Zespół Tensorflight, fot. materiały prasowe
Niemalże błyskawicznie dostarczamy ubezpieczycielom dostęp do bogatych, szczegółowych baz danych o nieruchomościach z całego świata. Dzięki Tensorflight firmy ubezpieczeniowe znacznie usprawniają swoje procesy - przekonuje Kuba Dryjas, CEO Tensorflight.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tensorflight jest polskim insurtechem specjalizującym się w analizie zdjęć satelitarnych nieruchomości z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Na podstawie dostępnych materiałów startup tworzy analizę wizualną, generując informacje o cechach budynku tj. jego wysokość, liczba pięter czy typ konstrukcji, dzięki czemu ubezpieczyciel może zdalnie przeprowadzić wycenę nieruchomości i kalkulację składki. 

Tensorflight wsparł w ostatnich miesiącach Kijowską Szkołę Ekonomii - insurtech pomaga w wycenie szkód wojennych. 

O rynku insurtech rozmawiamy z Kubą Dryjasem, CEO Tensorflight.

Na czym polega największa innowacyjność Tensorflight?

Tensorflight wykorzystuje powszechnie znane przez ubezpieczycieli źródła danych o nieruchomościach i łączy je z danymi generowanymi przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, a w szczególności wizji komputerowej umożliwiającej analizę zdjęć nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. W naszych analizach zbieramy dane ze zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz również naziemnych, z poziomu ulicy, czego nie robi żadna inna firma. W najprostszych słowach: niemalże błyskawicznie dostarczamy ubezpieczycielom dostęp do bogatych, szczegółowych baz danych o nieruchomościach z całego świata, dzięki czemu firmy ubezpieczeniowe znacznie usprawniają swoje procesy.

Z jakimi podmiotami współpracujecie przy pozyskiwaniu zdjęć?

Przez lata naszej działalności stworzyliśgmy sieć partnerów, którzy dostarczają nam zdjęcia satelitarne, lotnicze i z poziomu ulicy. Przykładem może być nasza współpraca z firmą Airbus.

Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

Dopiero co, wraz z Google, oficjalnie ogłosiliśmy rozpoczęcie strategicznej współpracy, która będzie polegała na dalszej integracji rozwiązań Google Cloud. Konsekwentnie rozwijamy sieć partnerów oraz produkt, który zyskuje kolejne funkcjonalności. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie usługami Tensorflight, naszymi klientami są już największe światowe firmy ubezpieczeniowe np. QBE czy Zurich Insurance Group. Ostatnie miesiące były dla nas okresem bardzo dużego wzrostu - cieszymy się, że globalny rynek ubezpieczeniowy zaczyna szukać nowoczesnych rozwiązań.

Zamierzamy także kontynuować współpracę i rozwijać nasz model sztucznej inteligencji umożliwiający analizę zniszczeń w obszarach dotkniętych wojną, a także model umożliwiający monitorowanie infrastruktury na Ukrainie.

Czy branża insurtech jest otwarta na innowacje?

Firmy ubezpieczeniowe zdają sobie sprawę, że implementacja nowych technologii jest dla nich kwestią egzystencjalną. Rynek ubezpieczeń jest bardzo konkurencyjny i towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą sobie pozwolić na brak zainteresowania technologią - jeśli tego nie zrobią, to za jakiś czas odnajdą się w tyle, daleko za konkurencją.

---

W marcowym wydaniu My Company Polska ukaże się zestawienie najlepszych polskich insurtechów. Tensorflight jest jedną z wyróżnionych przez nas firm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ