Szkoła ekspertów

Program /Studia Executive MBA w GFKM
Program /Studia Executive MBA w GFKM
Studia Executive MBA to inwestycja w przyszłość każdego profesjonalisty. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Program MBA otwiera drzwi do globalnego świata biznesu. Uczestnicy poznają najnowsze trendy, strategie i narzędzia, które są kluczem do sukcesu w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Dzięki temu są lepiej przygotowani do podejmowania strategicznych decyzji i prowadzenia zespołów.

Trenerzy w programach MBA to często praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Ich wiedza i praktyczne podejście gwarantują, że nauka nie ogranicza się tylko do teorii. Uczestnicy uczą się od najlepszych, czerpiąc z ich doświadczeń i błędów. MBA to nie tylko wiedza, ale też ludzie. Kontakt z ambitnymi kolegami z różnych branż i krajów może zaowocować cennymi partnerstwami biznesowymi w przyszłości. 

MBA to nie tylko dyplom, ale przede wszystkim komplet narzędzi, które pomogą Ci osiągnąć sukces w świecie biznesu. Jeśli marzysz o karierze na najwyższym szczeblu, MBA jest krokiem, którego nie możesz pominąć. Tylko którą uczelnię wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze kierunku?

Co się liczy w MBA

Jak przekonuje Jolanta Szydłowska, prezeska zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, współczesny świat wymaga od menedżerów posiadania szerokiego spojrzenia nie tylko na własną firmę, ale i całe otoczenie biznesowe. – Liczą się kompetencje miękkie, często niedoceniane w biznesie. Ma to niebagatelne znaczenie w świecie VUCA – tłumaczy. 

Obserwacja aktualnych trendów doprowadziła do powstania łącznie kilkunastu wyspecjalizowanych programów Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

dr hab. Angelika Kędzierska-Szczepaniak, dyrektorka Programu MBA w GFKM wskazuje na kilka fundamentów, na których budowane są te programy. To przede wszystkim zindywidualizowany proces rozwojowy, opierający się przede wszystkim na analizie predyspozycji słuchaczy. Dlaczego? W ten sposób każdy uczestnik może zrozumieć, w jakim aspekcie potrzebuje rozwoju. – Wykorzystujemy do tego metodykę MindSonar, dostarczającą konkretnej wiedzy o wartościach i przesłankach, które decydują o stylu myślenia i sposobie działania – tłumaczy.

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów postawiła także na praktykę. Jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce wprowadziła też do swoich programów narzędzie CapsimInbox, które pomaga zidentyfikować mocne i słabe strony umiejętności behawioralnych, takie jak przywództwo, rozwiązywanie problemów i komunikacja. 

Michwał Zwyrtek, absolwent studiów International Executive MBA w Katowicach organizowanej przez GFKM tłumaczy, że tego typu podejście ma duże znaczenie w dalszej karierze. - Zdecydowałem się na studia w GFKM z kilku powodów. Po pierwsze wysoki poziom uczestników, po drugie partnerzy studiów a po trzecie bogaty i szeroki program prowadzony przez praktyków i teoretyków - tłumaczy.

W efekcie czas poświęcony na naukę pełen był aktualnej i praktycznej wiedzy, a nie rozważań teoretycznych. – Co więcej nasza grupa nie była liczna i dzięki czemu nawiązaliśmy bliski kontakt. Do dziś wspieramy się i towarzysko i biznesowo, co procentuje - dodaje.

Czego możesz oczekiwać

MBA to nie jest miejsce dla każdego. To specjalistyczny program dla tych, którzy chcą odnieść sukces w biznesie, ale mają już pewne doświadczenie. Nie jest to bariera, wręcz przeciwnie. Słuchacze mogą bowiem uczyć się nie tylko od cenionych praktyków – czyli wykładowców i prowadzących zajęć, ale także od siebie nawzajem. - W GFKM doświadczenie zawodowe jest niezbędnym warunkiem, by zakwalifikować się do programu. W programach MBA uczestniczą osoby, których średni staż pracy to 18 lat a 70 proc. piastuje stanowisko kierownika lub dyrektora. Niemal 20 proc. zajmuje najwyższe szczeble w organizacjach – to  członkowie zarządów, CEO albo właściciele firm – dodaje dr hab. Angelika Kędzierska-Szczepaniak.

Zdobyta wiedza teoretyczna oraz nowe kontakty procentują. Jak wynika z ogólnopolskiego badania wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak, posiadanie dyplomu studiów MBA niemal zawsze oznacza dużo wyższe zarobki. Przeciętnie absolwent MBA zarabia dwukrotnie więcej, od osoby, która skończyła edukację na szkole wyższej. 

Aleksandra Kalinowska, również absolwentka Executive MBA w GFKM tłumaczy, że do wyboru szkoły biznsu przekonał ją nacisk na praktyczne tematy. - Jest dużo kwestii związanych z przełożeniem praktyki na realne ćwiczenia i weryfikacji pozyskanej wiedzy – tłumaczy.

Tego typu podejście ma praktyczny wymiar. - Dzięki studiom lepiej zarządzam swoim czasem, mam szersze horyzonty i jestem w stanie wprowadzić zmiany we własnej organizacji – tłumaczy. Efekty są wymierne, bo jak dodaje, nowe podejście do zarzadzania ludźmi wynikające z doświadczeń z praktycznej nauki na studiach MBA daje dużo wyższy standard pracy i realizacji projektów.

Nowe na horyzoncie

Niezależnie od roli studiów MBA w życiu kadry menedżerskiej, zmieniający się świat wymusza także zmiany w kształceniu liderów. To samo dotyczy samych studiów MBA. Przykładowo, GFKM niedawno podpisała umowę o współpracy z Sopocką Akademią Nauk Stosowanych, w ten sposób powstała nowa oferta studiów MBA, który daje możliwość jednoczesnego uzyskania cenionych na całym świecie kwalifikacji ACCA. Oznacza to, że w czasie szkolenia zdobywamy nie tylko typowe dla MBA kompetencje, ale także rozwijamy umiejętności w sferze finansów, rachunkowości i audytu. Nowa oferta oznacza, że liderzy mogą skrócić czas na uzyskanie AACA z czterech do dwóch lat. To właśnie połączenie różnych ścieżek jest przyszłością studiów MBA. I jak zapewniają szefowe Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, w tym właśnie kierunku rozwija się oferta ich szkoły.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ