Stryker uruchamia centrum BPO w Warszawie. Poszuka 300 pracowników

Stryker
Stryker, siedziba, fot. Adobe Stock
Stryker otwiera centrum usług wspólnych w Warszawie. Światowy producent sprzętu medycznego zatrudni ok. 300 osób do działu finansów i zaopatrzenia

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Stryker podjął decyzję o ulokowaniu centrum usług biznesowych w Warszawie. Polski oddział firmy będącej liderem na światowym rynku technologii medycznych pełną operacyjność osiągnie przed trzecim kwartałem 2022 roku. Stryker stworzy ok. 300 nowych miejsc pracy, rozwijając w Warszawie usługi z zakresu finansów i zaopatrzenia. W wyborze lokalizacji firmę wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).  

Stryker z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, Kalamazoo, Michigan, należy do światowej czołówki producentów sprzętu medycznego. Oferta firmy obejmuje produkty i usługi medyczne m.in. z zakresu ortopedii, chirurgii czy neurotechnologii, mające wspierać zarówno pacjentów, jak i wyposażać oddziały szpitalne.

Biuro Stryker powstanie w Warszawie

W trzecim kwartale 2021 roku Stryker ogłosił zamiar utworzenia centrum GBS w Warszawie. Firma jest w trakcie realizacji projektu. Planowane procesy w polskim oddziale to m.in. procesowanie faktur dostawców, raportowanie i zamknięcie miesiąca, procesy obsługi środków trwałych oraz należności i zobowiązań wewnątrzgrupowych, obsługa danych podstawowych dla procesów handlowych, kontrole wewnętrzne czy zarządzanie projektami i doskonalenie procesów.

– Poszukujemy profesjonalistów z wykształceniem z zakresu finansów/zaopatrzenia lub absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych tymi obszarami. Nasi pracownicy będą mogli uczestniczyć w procesach transformacji, a także w tworzeniu procesów i budowaniu zespołów. Kandydaci, których szukamy, powinni być otwarci na nowe wyzwania, mieć pasję do tego, co robią i być gotowi do nauki. Stryker koncentruje się na rozwoju talentów. To świetne miejsce zarówno dla osób rozpoczynających karierę zawodową, jak i tych, którzy szukają możliwości dalszego rozwoju To niezwykle ekscytujący moment budowania oddziału w Polsce – mówi Inga Wrońska, Senior Director, Stryker Polska.

– Polska Agencja Inwestycji i Handlu towarzyszyła firmie Stryker od początku procesu inwestycyjnego. Jesteśmy dumni, że tak znaczący gracz z branży medycznej postawił na Polskę. To pierwsza bezpośrednia inwestycja firmy w naszym kraju, dlatego cieszymy się, że Stryker - globalna marka i liczący się brand medtechowy - będzie się u nas rozwijać. Wierzę, że projekt przyniesie firmie najwyższą wartość i przyciągnie najlepszych pracowników, którzy będą wykorzystywać ogromne możliwości oferowane przez Stryker – mówi Agnieszka Szweda, ekspert w Centrum Inwestycji PAIH.

Firma Stryker powstała w 1941 roku. Obecnie zatrudnia 43 tys. pracowników na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch lat otrzymała wiele nagród, m.in. doceniono kulturę organizacyjną firmy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ