Staffly pozyskuje 2 mln zł finansowania. W dalekiej perspektywie - rozwój za granicą

Filip Sobel
Filip Sobel, fot. materiały prasowe
Staffly to startup HR Tech, weryfikujący kluczowe cechy osobowości kandydatów na stanowiska niskiego i średniego szczebla za pomocą autorskich testów psychometrycznych, które są dziełem zespołu badawczego złożonego z psychologów, psychometrów, socjologów, statystyków i trenerów karier. Mają one przełożyć się na szybszy proces rekrutacji i brak potrzeby tworzenia CV przez kandydata.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Osobowość to złożony konstrukt, na który składają się przeplatające się ze sobą cechy, zdolności, preferencje, mechanizmy myślenia i działania. Jest ona unikalna i wyjątkowa dla każdego człowieka, a jednocześnie to właśnie ona determinuje, w jakiej pracy sprawdzimy się najlepiej. Od osobowości zależy chociażby to, czy człowiek bardziej pasuje do pracy monotonnej i wymagającej ciągłego skupienia, czy może ruchliwej i pełnej zmiennych bodźców. Mówiąc inaczej, ilu ludzi – tyle osobowości.

W kontekście problemu, który rozwiązuje startup - wysoki wskaźnik rotacji (w badanych przez Staffly przedsiębiorstwach w ujęciu rocznym może dojść nawet od 20 do 40 proc.) jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnych firm na całym świecie. Problem ten wiąże się z niestabilnością zespołu, który ma problem ze współpracą, komunikacją oraz motywacją.

Najbardziej dotkliwe są jednak konsekwencje ekonomiczne, czyli ogromne koszty “utopione” w ciągle powtarzających się rekrutacjach. Testy psychometryczne pozwalają rekruterowi podjąć jak najbardziej obiektywną decyzję co do dopasowania kandydata do stanowiska pracy. Kandydat natomiast otrzymuje natychmiastowy feedback na koniec testu, co jest dla niego dodatkową wartością edukacyjną.

Staffly - pierwsze kroki na rynku

- Od momentu startu produktu w krótkim czasie udało nam się pozyskać wiodących klientów b2b, takich jak m. in Toyota Motor Manufacturing Poland, Leroy Merlin, Action czy innych, którzy są liderami w swoich branżach. Złożyła się na to tytaniczna praca całego zespołu Staffly, który udowodnił realną wartość - komentuje Filip Sobel, CEO startupu. I dodaje: - Teraz dzięki dodatkowym środkom chcemy iść dalej i poszerzać naszą ofertę produktową, co pozwoli na jeszcze szybszy wzrost, a w dalszej perspektywie - wyjście za granicę. Zaufanie inwestorów o tak uznanym profilu na rynku jest dla nas impulsem do jeszcze cięższej pracy, a wspólnymi siłami możemy więcej.

Staffly w grudniu 2020 roku otrzymało milion złotych w pierwszej rundzie finansowania od funduszu Czysta3.vc. Premiera aplikacji nastąpiła w październiku 2021 roku, a 2 miesiące później startup został nominowany do nagrody Fintech Summit Awards 2021 obok takich marek jak Microsoft, PKO czy symmetrical.ai, niedawno natomiast stał się oficjalnym partnerem największego systemu do rekrutacji w Polsce - eRecruiter, tworzonego przez Grupę Pracuj.

- Naszym zdaniem Staffly to przede wszystkim ambitny, komplementarny i dynamiczny zespół, który udowodnił już swoją wartość. Naszym zdaniem innowacje HR Tech, na które przeznaczane są coraz większe środki w przedsiębiorstwach to sektor, który odegra sporą rolę w nadchodzących latach - także na etapie rekrutacji. Widzimy spory potencjał w Staffly, które może naprawdę sporo na tym rynku namiesza. Mamy nadzieję, że z naszą drobną pomocą - tłumaczy Michał Lewandowski, Managing Partner Freya Capital.

Inspiracje: Olga Malinkiewicz

- Staffly to rozwiązanie, które celnie odpowiada na aktualne potrzeby swoich klientów. Branża HR Tech dynamicznie się rozwija i bez wątpienia ten trend będzie się utrzymywał. Zmniejszenie rotacji pracowników, skrócenie procesu rekrutacyjnego, to wyzwania, z którymi ciągle mierzy się HR, a takie narzędzia jak Staffly, efektywnie rozwiązujące tego typu problemy, są przyszłością tej branży. Jesteśmy pod wrażeniem portfela klientów jaki Staffly obsługuje i jaką wartość dla nich daje narzędzie Staffly. Bardzo wysoko oceniamy też zespół, który wyznaczył jasną strategię rozwoju. Postanowiliśmy zaangażować się kapitałowo jako Protos Next VC ponieważ uważamy, że to rozwiązanie ma szansę być wdrażane w wielu krajach na całym świecie - dodaje Paweł Sikorski, Founding Partner w Protos Next VC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ