Santander Leasing uruchamia sprzedaż samochodów online

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Z racji na sytuację związaną z epidemią oraz faktem, że coraz więcej procesów związanych z obsługą klientów odbywa się w sposób zdalny i zautomatyzowany Santander Leasing zdecydował się na stworzenie dedykowanej platformy sprzedaży nowych pojazdów osobowych pod marką multisalon24.pl.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak wskazuje Samar w październiku 2020 r. zarejestrowano w naszym kraju łącznie 40 067 nowych aut osobowych, tj. o 14,57 proc. (-6 834 szt.) mniej niż rok wcześniej i o 5,03 proc. (+1 920 szt.) więcej niż we wrześniu 2020 r. W ciągu trzech kwartałów 2020 roku zarejestrowano w Polsce 295 120 samochodów osobowych, tj. o 28,16 proc. mniej w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Co istotne, jak podaje Samar w ciągu dziewięciu miesięcy 2020 r. popyt na samochody w Unii Europejskiej spadł o 28,8 proc.

Na tym tle bardzo dobrze wypadł Santander Leasing. W samym trzecim kwartale br. odnotowane zostało jeszcze mocniejsze odbicie w udzielanym przedsiębiorcom finansowaniu, które na koniec września wzrosło r/r o 14,8 proc, przy 2,6 proc. dynamice liczby pojazdów przekazanych firmom.

- Nasza platforma zawiera ponad 200 nowych samochodów osobowych, a to dopiero początek. Wychodzimy z założenia, że w obecnych czasach tego typu rozwiązania podążają za oczekiwaniami naszych klientów, a proces sprzedaży pojazdów będzie odbywał się całkowicie w sposób zdalny. Tym samym w serwisie proponujemy leasing nowych pojazdów osobowych, który przygotowaliśmy w oparciu o ofertę polskich autoryzowanych dealerów samochodowych – podkreśla Łukasz Dziubek, odpowiedzialny za rozwój usług flotowych w Santander Leasing.

- Jak tłumaczą pomysłodawcy, tego typu oferta jest o tyle istotna, że COVID-19 nadal ma duży wpływ na skumulowane wyniki rynku samochodowego nie tylko w Polsce, ale również w całej UE.

- Witryna została zaprojektowana tak, by prezentowane tam treści były jeszcze bardziej czytelne i wygodne w użytkowaniu. Nowa strona zapewnia prostą i intuicyjną nawigację, dzięki czemu treści dostępne są w przejrzystej, przyjaznej przedsiębiorcom formie. Decyzja o finansowaniu przyznawana jest nawet w ciągu 5 minut od złożenia wniosku. Okres finansowania pojazdów obejmuje przedział między 24 a 60 miesięcy, z pierwszą wpłatą już od 1 proc. - dodaje Daniel Mrozek, dyrektor partnerstwa strategicznego i marketingu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ