Polski fintech pozyskał 32 mln złotych. Pieniądze pochodzą od funduszy i z finansowania dłużnego

Polski fintech pozyskał 32 mln złotych. Pieniądze pochodzą od funduszy i z finansowania dłużnego
Wealthon pozyskał 32 mln zł na rozwój usług finansowych dla przedsiębiorców. Pieniądze przekazał fundusz 4growth oraz NCBR Investment Fund. Kolejne 20 mln złotych to pieniądze w formule finansowania dłużnego od funduszy zarządzanych przez CVI Dom Maklerski.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pozyskane środki Wealthon przeznaczy na dalszy rozwój produktów oraz wzmocnienie pozycji rynkowej.

– Ta inwestycja to wyraz zaufania do naszej strategii i potencjału wzrostu. Jesteśmy przekonani, że dzięki niej będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku oraz dążyć do realizacji naszych celów rozwojowych. Przygotowujemy się do premiery kolejnych rozwiązań płatniczych, które dopełnią nasz ekosystem dla przedsiębiorców. Chcemy, żeby to był najbardziej innowacyjny pakiet produktów dla firm w Polsce – mówi Aleksander Majchrzak, CEO Wealthon.

Czym zajmuje się Wealthon

– Od samego początku dążyliśmy do demokratyzacji dostępu do kapitału dla MŚP. Chcemy przez to wyrównywać szanse w biznesie. Naszą misją jest, aby ten dostęp był powszechny i nie obejmował tylko nielicznych dużych firm czy korporacji – dodaje Aleksander Przetakiewicz, co-founder Wealthon.

To właśnie z myślą o małych i średnich firmach Wealthon stworzył POSCASH, czyli finansowanie pod obrót na terminalu płatniczym. Spółka, analizując informacje o bieżących przepływach finansowych klienta, jest w stanie odpowiednio zarządzać ryzykiem oraz kalkulować kwoty pożyczek (nawet do 500 tys. zł). Co więcej, proces jest całkowicie zautomatyzowany i pozbawiony formalności, a spłata jest elastyczna, ponieważ raty dostosowują się do możliwości przedsiębiorstwa.

W potencjał Wealthon uwierzył fundusz 4growth VC specjalizujący się w finansowanium spółek z sektora fintech i insurtech, który zainwestował m.in. w Cashy, Laven czy Plenti.

– Wealthon działa na rozległym rynku działalności gospodarczych, które zbyt często mają ograniczony dostęp do finansowania, przy jednocześnie dużych potrzebach w tym zakresie. Innowacyjne rozwiązanie oraz zabezpieczenie spłaty zadłużenia na wpływach z terminali pozwoliło spółce stworzyć wysokiej jakości portfel, a inwestycja ze strony CVI jest tego dowodem. W połączeniu z doświadczonym, zaangażowanym zespołem, Wealthon stał się dla nas atrakcyjną inwestycją – mówi Marcin Jaszczuk, partner zarządzający 4growth VC.

Koinwestycji w Wealthon dokonał też NCBR Investment Fund (NIF), specjalizujący się w inwestycjach w małe i średnie przedsiębiorstwa.

– Wealthon w pięć lat potrafił opracować przyszłościowy projekt i wdrożyć go na rynek. Właśnie takich inwestycji szukamy – młodych, innowacyjnych startupów, zorientowanych na komercjalizację i osiąganie zysków. Jesteśmy pewni, że wsparcie firmy to dobra decyzja – mówi Ksenia Wójcik-Karasiewicz, prezes zarządu NCBR Investment Fund.

Wealthon został założony w 2018 roku przez Aleksandra Majchrzaka oraz Aleksandra Przetakiewicza. Oprócz finansowania POSCASH spółka tworzy także inne narzędzia dla firm. Wealthon WALLET, czyli mobilny portfel do zarządzania finansami, jest produktem licencjonowanym przez Mastercard, co pozwala klientom na zarządzanie finansami firmy oraz dokonywanie płatności bezgotówkowych, z każdego miejsca na świecie, o dowolnej porze. W aplikacji przedsiębiorca zyskuje także dostęp do błyskawicznego limitu kredytowego (do 20 tys. zł). Cały proces udostępnienia środków zajmuje jedynie 7 minut i jest to pierwsze takie rozwiązanie dla firm na polskim rynku.

Kolejnym narzędziem w ekosystemie spółki jest Wealthon POS, czyli program do zarządzania lokalem gastronomicznym i asystent sprzedaży w jednym. Wdrożenie produktu nastąpiło dzięki przejęciu firmy Ristorio przez Wealthon w sierpniu 2023 roku. Aktualnie spółka koncentruje się na integracji tego rozwiązania z resztą produktów oraz na rozszerzeniu funkcjonalności dla pozostałych sektorów gospodarki.

Długofalowa strategia spółki zakłada ekspansję zagraniczną. Niezbędnym elementem w skalowaniu międzynarodowym jest posiadanie licencji Krajowej Instytucji Płatniczej, o którą Wealthon już wystąpił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ