4growth VC inwestuje 2 mln zł w rozwój fintechu Cashy

Startup
Fot. Pixabay.com
Cashy pozyskało 2 mln zł finansowania na przyspieszenie komercjalizacji platformy umożliwiającej dużym firmom zarabianie na finansowaniu łańcucha dostaw (tzw. dynamic discounting). Organizatorem tej rundy finansowania jest 4growth VC.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Cieszymy się, że w nasz projekt zainwestowali menedżerowie z tak bogatym doświadczeniem oraz szerokie grono inwestorów prywatnych. Liczymy na ich know-how, a także pomoc w dotarciu do klientów i partnerów. Nowe finansowanie pozwoli nam również na dalszy rozwój samej platformyi rozszerzenie zakresu usług. Stawiamy sobie ambitne cele: do końca tego roku chcemy przyspieszyć rozliczenia naszych klientów w kwocie minimum 30 mln zł – mówi Jakub Wrede, założyciel i prezes zarządu Cashy. 

– Współpraca z nowymi inwestorami pomoże nam w nawiązywaniu relacji biznesowych i przyspieszy komercjalizację naszej platformy. W najbliższym czasie wzmocnimy zespół sprzedaży, co z pewnością przełoży się na pozyskanie kolejnych klientów – dodaje Edyta Musielak, założycielka Cashy. 

Cashy jest dostawcą rozwiązania B2B usprawniającego zarządzanie relacjami finansowymiz dostawcami. Duże firmy mogą zarabiać na wykorzystaniu własnych nadwyżek finansowych lub wolnego limitu kredytowego poprzez oferowanie swoim dostawcom przyspieszonych terminów płatności faktur w zamian za niewielką opłatę (dyskonto). 

– Nasz model opiera się na zasadzie win-win: kupujący płaci wcześniej, więc płaci mniej, a dostawcy zyskują nowe, atrakcyjne źródło finansowania, bez zbędnych formalności, które tradycyjnie towarzyszą usługom takim jak faktoring. Co więcej, dzięki zastosowaniu autorskiego procesu, wszystko odbywa się on-line, na kilka kliknięć w aplikacji i bez faktur korygujących – wyjaśnia Jakub Wrede. 

– Fintechy takie jak Cashy są dla nas naturalnym kierunkiem do inwestowania. Z racji naszego wieloletniego doświadczenia w branży bankowej i ubezpieczeniowej, poza zapewnieniem finansowania jesteśmy w stanie wesprzeć spółkę w budowaniu wartości dzieląc się naszym know-how oraz wspierając ją w nawiązywaniu relacji biznesowych i komercjalizacji produktu. Zamierzamy inwestować w kolejne perspektywiczne startupy na etapie wzrostowym – mówi Krzysztof Bachta, partner zarządzający 4growth VC. 

Cashy powstało w 2018 roku. Założycielami fintechu są Jakub Wrede, Edyta Musielak oraz Kamil Pachuta, którzy wcześniej zdobywali doświadczenie w finansowaniu handlu m.in. w ING Banku Śląskim. Na początku działalności w Cashy zainwestował fundusz SPINAKER alfa, który pozostaje w strukturze udziałowców spółki.

Fundusz 4growth VC został założony przez menedżerów z 20 letnim doświadczeniem w branży bankowo-ubezpieczeniowej i inwestycyjnej: Krzysztofa Bachtę, Tomasza Biłousa, Marcina Jaszczuka i Marka Szcześniaka. Poprzednio zasiadali w zarządzie Alior Banku, w którym m.in. nadzorowali inwestycje typu CVC w fintechy PayPo i Autenti oraz rozwój obszaru innowacji. Wcześniej zdobywali doświadczenie na najwyższych stanowiskach menedżerskich m.in. w PZU, ING Banku Śląskim, PKO BP, mBanku, EY czy BCG. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ