Pięć dowodów, że się opłaca

Ubezpieczenie grupowe to atrakcyjny benefit pracowniczy.
Ubezpieczenie grupowe to atrakcyjny benefit pracowniczy.
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. W ostatnich latach mocno zachwiana. Nic więc dziwnego, że dobre ubezpieczenie na życie stało się jednym z najbardziej pożądanych benefitów na rynku pracy.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 7/2024 (106)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

1. Korzystna cena

Oferta grupowych ubezpieczeń na życie zmienia się wraz z oczekiwaniami pracowników i pracodawców. To już nie jednakowa polisa dla wszystkich, ale maksymalnie dopasowana do indywidualnych potrzeb, realna ochrona. To pracownik sam decyduje o zakresie ubezpieczenia i wysokości potencjalnego świadczenia, a więc i o wysokości składki, którą jest skłonny opłacać lub do niej dopłacać. To on decyduje, czy chce objąć ubezpieczeniem tylko siebie, czy także swojego małżonka, lub partnera albo dorosłe dzieci. Czy to ważne? Tak! Z badań wynika, że zdecydowana większość pracowników jest skłonnych dopłacić z własnej kieszeni, aby mieć lepszą ochronę. Zwłaszcza że „grupówki” są tańsze niż ubezpieczenia indywidualne i nie wymagają tak wielu formalności. Nie trzeba np. wypełniać szczegółowej ankiety medycznej, która jest wymagana przy ubezpieczeniach indywidualnych. Dzięki temu takie polisy są bardziej dostępne. Nic więc dziwnego, że według badań Warty 70 proc. pracowników deklaruje, że ubezpieczenie wykupione przez pracodawcę jest dla nich główną ochroną w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. I że jest to dla niech bardzo ważne.

– Liczba pracowników objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym stale rośnie. Młodzi Polacy zaczynają zdawać sobie sprawę, że choroby, będące niegdyś domeną starszych pokoleń, obecnie dotykają również ich. Coraz częściej szukają świadczeń wspierających ochronę zdrowia w grupowych ubezpieczeniach na życie – mówi Marek Twardowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu TUnŻ Warta. Dzisiaj Warta ubezpiecza już ponad 1 mln osób w ramach ubezpieczeń grupowych, a ta liczba stale rośnie – dodaje.

2. Inwestycja z wymiernym zyskiem

Polskie firmy odpowiedzialnie prowadzące biznes wiedzą, że wspieranie zdrowia i poczucia bezpieczeństwa pracowników jest nie tylko potrzebne, ale też opłacalne. Ostra konkurencja, rosnące oczekiwania pracowników oraz brak specjalistów skłaniają pracodawców do szukania rozwiązań, zapewniających firmie jak najniższą rotację czy absencję zatrudnionych. Szybki powrót do zdrowia oraz pieniądze na poradzenie sobie z trudną sytuacją życiową to nieodzowny atut grupowego ubezpieczenia, dającego z jednej strony wsparcie pracownikowi i jego rodzinie, a z drugiej stabilność i rozwój biznesu pracodawcy.

– Pokażmy na konkretach – w jaki sposób zadziała grupowe ubezpieczenie na życie w sytuacji choroby. Najłatwiej będzie to zobrazować na przykładzie pakietu Telezdrowie w Warta Ekstrabiznes Plus. Pakiet ten zapewnia ubezpieczonemu pracownikowi nielimitowany dostęp do e-konsultacji z lekarzami np. internistą, chirurgiem ogólnym, kardiologiem, ortopedą czy neurologiem. Oprócz tego pracownik może skorzystać z badań laboratoryjnych i diagnostycznych czy zabiegów ambulatoryjnych np. ortopedycznych czy okulistycznych. Warta zapewnia krótki czas oczekiwania: do 4 godzin na e-konsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej i maksymalnie 3 dni robocze z lekarzem specjalistą. Na wizytę stacjonarną u specjalisty można się umówić w terminie od 3 do 5 dni roboczych. Jak widać, pracownik może szybko zareagować w przypadku choroby czy wypadku i uzyskać fachową pomoc. Biorąc pod uwagę ograniczony dostęp do publicznej opieki zdrowotnej polisa grupowa daje nam realne wsparcie – mówi Marek Twardowski.

3. oferta Zindywidualizowana

Wzrastająca liczba przypadków chorób cywilizacyjnych to globalne wyzwanie, które dotyka także Polskę. Coraz młodsze osoby miewają zawał serca, przechodzą udar czy chorują na nowotwory. Według danych Warty w latach 2022–2023 aż 60 proc. wniosków świadczeniowych ubezpieczeń na życie dotyczyło zdarzeń, które były skutkiem choroby. Co istotne – co trzeci wniosek dotyczył osoby poniżej 45 lat. To duży problem także dla pracodawców, którzy zmagają się z niedoborem kadr.

Dlatego Warta dodała do grupowego ubezpieczenia na życie trzy nowe pakiety dodatkowe: dla osób oczekujących wsparcia w razie choroby nowotworowej (Pakiet Onkologiczny), chorób sercowo-naczyniowych (Pakiet Kardiologiczny) czy cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, choroby tarczycy, nadciśnienie tętnicze czy depresja (Pakiet Chorób Cywilizacyjnych). – Zdajemy sobie sprawę, że pracownicy poszukują specjalistycznych konsultacji i badań medycznych, dlatego chcemy im to umożliwić i ułatwić dbanie o zdrowie – podkreśla Marek Twardowski.

Oferta Warty ma niezaprzeczalne atuty, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Oferowana przez ubezpieczyciela podstawowa polisa Warta Ekstrabiznes Plus obejmuje wsparcie finansowe po wypadku, pomoc w chorobie, świadczenie z okazji urodzenia się dziecka oraz zabezpieczenie finansowe bliskich w razie śmierci osoby objętej ubezpieczeniem.

4. Zabezpieczenie w nagłych wypadkach

Ważny element to też świadczenia medyczne, które są realnym wsparciem pracowników w razie nagłego zachorowania, wypadku czy trudnej sytuacji losowej. Świadczenia te, w ramach Warty Opieki, zyskują w tym roku na atrakcyjności ze względu na poszerzenie zakresu o dodatkowe świadczenia medyczne. W skład zakresu Warta Opieka wchodzi m.in.: Pomoc medyczna (np. wizyty lekarskie), Rehabilitacja (w tym zakup lub wypożyczenie sprzętu czy zajęcia z trenerem fitness), Transport i opieka (np. dostarczanie leków, pomoc psychologa, opieka nad dziećmi, korepetycje dla dziecka), Pomoc w potrzebie (m.in. opieka nad zwierzętami czy pobyt w sanatorium), Na trudne chwile (m.in. organizacja pogrzebu czy wsparcie psychologa).

– Wiemy, jak ważna jest pomoc w szybkim powrocie do zdrowia i ustabilizowanie sytuacji życiowej po nieprzewidzianym, trudnym zdarzeniu. Dlatego naszą ambicją było wprowadzenie na rynek ubezpieczenia, które jak najszerzej zadba o wszystkie aspekty zdrowotne pracownika. To, co zdecydowanie wyróżnia nas dzisiaj na rynku to szeroki zakres ochrony, wysokie sumy ubezpieczenia, szybka wypłata świadczeń i atrakcyjne składki – zapewnia Marek Twardowski.

5. Łatwy dostęp i obsługa

Ubezpieczyciel dostarczający grupowe ubezpieczenie na życie powinien też zapewnić pracodawcy i pracownikowi narzędzia do łatwej obsługi jego ubezpieczenia. Korzystający z usług chcą mieć możliwość samodzielnego sprawdzenia i aktualizacji swoich danych, zgłoszenia zdarzenia przez internet czy weryfikacji statusu wypłaty świadczenia. Warta pomyślała także o tym. Zapewnia każdemu ubezpieczonemu dostęp do internetowego serwisu Moja Warta. Tam każdy ubezpieczony znajdzie kluczowe informacje o swojej polisie, mając dostęp przez całą dobę.

My Company Polska wydanie 7/2024 (106)

Więcej możesz przeczytać w 7/2024 (106) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ