Nominowani w XXI Konkursie EY Przedsiębiorca Roku: Paweł Marchewka

Kolejnym nominowanym w Konkursie EY Przedsiębiorca Roku jest Paweł Marchewka, CEO Techland.
Kolejnym nominowanym w Konkursie EY Przedsiębiorca Roku jest Paweł Marchewka, CEO Techland. / Fot. mat. pras. EY.
W świetle dwudziestojednoletniej historii, konkurs EY Przedsiębiorca Roku kontynuuje swoją misję wyłaniania i promowania najbardziej innowacyjnych i wpływowych liderów biznesu w Polsce. Organizowany przez EY program nie tylko śledzi, ale często wyprzedza kluczowe momenty przełomu na mapie polskiej przedsiębiorczości.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Konkurs Przedsiębiorca Roku, organizowany przez EY, promuje wybitnych polskich przedsiębiorców i przedsiębiorczynie. Laureat/laureatka, wybrany/a przez jury składające się z poprzednich zwycięzców Konkursu, będzie reprezentować Polskę na globalnym finale w Monte Carlo. EY docenia zarówno młode biznesy, jak i doświadczone firmy. Nominacja jest uznaniem za determinację i lata pracy, które przyczyniają się do zwiększania innowacyjności polskiej gospodarki.

Dowiedz się więcej na temat konkursu EY Przedsiębiorca Roku i jego laureatów z poprzednich edycji w artykule My Company Polska.

Nominowany w konkursie Przedsiębiorca Roku EY. PAWEŁ MARCHEWKA, TECHLAND.

Przyszłość rozrywki, czyli główny aktor polskiego gamingu

Paweł Marchewka, CEO Techland, stał się ikoną przemysłu gier, pokazując, jak gaming zdominował światową rozrywkę. Dzieckiem jego firmy jest kultowa gra „Dying Light” z rekordową sprzedażą ponad 40 milionów kopii.

Wśród nominacji do tytułu Przedsiębiorcy Roku w konkursie EY nie mogło zabraknąć reprezentanta gamingu, branży która w ostatnich latach zdominowała rynek rozrywki. Paweł Marchewka poprzez firmę Techland, renomowanego dewelopera gier AAA, od trzech dekad umacnia swoją pozycję na światowym rynku gamingowym. Flagowy produkt to gra „Dying Light” rozeszła się w nakładzie przekraczającym 40 milionów kopii.

- Obecnie rozwijamy projekt w konwencji fantasy, bo ten gatunek ma ogromną liczbę miłośników na całym świecie. Dzięki temu zamierzamy dotrzeć do nowych odbiorców. To będzie duża produkcja, ale nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów – wyjaśnia CEO Techland.

Eksploracja rozrywki

Co wyróżnia gry Techland? Przede wszystkim rozbudowany świat, który pozwala graczom odkrywać uniwersum gry w indywidualny sposób, nieskrępowany fabułą. Podejmują niezależne decyzje w eksploracji rozgrywki.

- Dziś Techland to ponad 450 specjalistów, ekipa pracowników, z której jestem dumny. Stawiamy na kontakt ze społecznością graczy, słuchamy ich uwag i dostosowujemy rozrywkę do ich potrzeb – zdradza Paweł Marchewka.

Dzięki tym zasadom firma osiągnęła sukcesna globalnym rynku. Jej ostatnia gra jeszcze przed premierą była najbardziej oczekiwanym tytułem w serwisie Steam. 98 proc. przychodów generuje na arenie międzynarodowej. W 2023 r. Techland zawarł umowę partnerską z Tencentem, potentatem rynku gier o kapitalizacji 400 miliardów dolarów, co jest kolejnym, milowym krokiem w kierunku ekspansji gier i wzrostu korporacyjnego.

Warto zaznaczyć, że Paweł Marchewka od ponad dekady jest zaangażowany w projekty charytatywne przede wszystkim w fundację „Na ratunek” (niosącą pomoc dzieciom z chorobą nowotworową), gdzie pełni rolę członka rady.

Spotkanie z jury konkursu Przedsiębiorca Roku EY było dla niego ciekawym wyzwaniem. – W jury zasiadają reprezentanci wielu tradycyjnych branż, a gaming to stosunkowo nowy segment. Mimo to podobała mi się otwartość i inspirujące pytania członków kapituły – podsumowuje swoje wystąpienie CEO Techland.

Jak Paweł Marchewka zareagował na wyróżnienie? Sprawdź krótki wywiad z przedsiębiorcą:


Zostań Przedsiębiorcą Roku EY! [GRA]

Zostań Przedsiębiorcą Roku EY! [GRA]

Rozwijasz biznes i odnosisz coraz większe sukcesy? Chcesz pójść w ślady takich przedsiębiorców jak Paweł Jarski czy Rafał Brzoska? Sprawdź czy masz zadatki na Przedsiębiorcę Roku EY w naszej specjalnej grze paragrafowej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ