Czy w Polsce mamy Robertów Lewandowskich biznesu? Wywiad z Pawłem Jarskim, EY Przedsiębiorcą Roku

Paweł Jarski
Paweł Jarski, fot. materiały prasowe
Kluczowe w naszej drodze do stania się światowym potentatem były odwaga oraz szybkość. Dostrzegliśmy niszę, brak konsolidacji rynku, więc zaczęliśmy działać - mówi Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding, zdobywca tytułu EY Przedsiębiorca Roku 2022.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tegoroczny zdobywca tytułu EY Przedsiębiorca Roku – Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding – zyskał uznanie Jury ponieważ „odzyskuje najcenniejsze metale, robi to w sposób ekologiczny i jest już potentatem na rynku światowym”.

Założony przez Pawła Jarskiego Elemental Holding działa w branży recyklingu i zielonej produkcji strategicznych dla gospodarki metali od 2010 roku. Grupa Elemental jest jednym ze światowych liderów recyklingu metali z grupy platynowców oraz sprzętu elektronicznego, tzw. e-waste i działa łącznie na ponad 35 rynkach.

Paweł Jarski - wywiad

Kiedy otrzymywał pan nagrodę EY Przedsiębiorca Roku, Jacek Kędzior - partner zarządzający EY - powiedział, że rzadko mamy do czynienia z taką sytuacją, aby polskie przedsiębiorstwo było jednym ze światowych liderów w swojej branży. Dlaczego mamy tak mało Robertów Lewandowskich biznesu?

Ważnym aspektem działalności Elemental Holding jest ekologia. Czy współcześnie biznes może odnosić największe sukcesy w oderwaniu od misyjności czy pewnych ważnych wartości?

Jakich przedsiębiorców potrzebuje dziś świat?

Jak podsumowuje Paweł Jarski, odwaga w biznesie polega na podejmowaniu niepopularnych decyzji, ale rozsądnych. 

Paweł Jarski - EY Przedsiębiorca Roku 2022

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna na tak dużą skalę międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm prywatnych.

W Polsce od 2003 roku niezależne Jury nagradza przedsiębiorców wyróżniających się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi. Każdego roku zwycięzca reprezentuje Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo mierząc się z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów.

- Tytuł EY Przedsiębiorca Roku to dla mnie solidne podsumowanie 20 lat pracy - mówi Paweł Jarski.

Do konkursu można zgłaszać się jeszcze do końca czerwca. Szczegóły na stronie przedsiebiorcaroku.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ