Nominowani w XXI Konkursie EY Przedsiębiorca Roku: Karol Gaweł, Adam Kowalczyk

Kolejnym nominowanym w Konkursie EY Przedsiębiorca Roku jest Paweł Marchewka, CEO Techland.
Kolejnym nominowanym w Konkursie EY Przedsiębiorca Roku jest Paweł Marchewka, CEO Techland. / Fot. mat. pras. EY.
W świetle dwudziestojednoletniej historii, konkurs EY Przedsiębiorca Roku kontynuuje swoją misję wyłaniania i promowania najbardziej innowacyjnych i wpływowych liderów biznesu w Polsce. Organizowany przez EY program nie tylko śledzi, ale często wyprzedza kluczowe momenty przełomu na mapie polskiej przedsiębiorczości.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Konkurs Przedsiębiorca Roku, organizowany przez EY, promuje wybitnych polskich przedsiębiorców i przedsiębiorczynie. Laureat/laureatka, wybrany/a przez jury składające się z poprzednich zwycięzców Konkursu, będzie reprezentować Polskę na globalnym finale w Monte Carlo. EY docenia zarówno młode biznesy, jak i doświadczone firmy. Nominacja jest uznaniem za determinację i lata pracy, które przyczyniają się do zwiększania innowacyjności polskiej gospodarki.

Dowiedz się więcej na temat konkursu EY Przedsiębiorca Roku i jego laureatów z poprzednich edycji w artykule My Company Polska.

Nominowani w konkursie Przedsiębiorca Roku EY:

KAROL GAWEŁ, ADAM KOWALCZYK, SMART KIDS PLANET

Mądra zabawa, czyli jak wygląda edutainment w praktyce

Adam Kowalczyk i Karol Gaweł, współzałożyciele Smart Kids Planet zrewolucjonizowali świat edukacyjnej rozrywki dla dzieci w Polsce. Ich Centrum Mądrej Zabawy, łączące zabawę z edukacją, stało się symbolem innowacyjnego podejścia do rozwoju najmłodszych. Ich sukces podkreśla znaczenie kreatywności i elastyczności w biznesie podczas kryzysu.

Współzałożyciele Smart Kids Planet dostrzegli lukę w formach rozrywki dostępnej dla dzieci. Wraz z gronem specjalistów stworzyli pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy, gdzie przewodnim motywem jest edukacja przez zabawę a każda z atrakcji wspomaga u najmłodszych rozwój kompetencji przyszłości . Trudno znaleźć zaangażowanego rodzica w Warszawie, który nie kojarzy ich przestrzeni edukacyjnej stworzonej na terenie stadionu PGE Narodowy (otwarcie w 2019 r.) lub w Fabryce Norblina (otwarcie w 2022 r.). W pierwszym roku działalności Smart Kids Planet w Fabryce Norblina z oferty skorzystało ponad 250 tys. klientów.

- Zaprojektowaliśmy zdecydowaną większość atrakcji, które są w naszym Centrum Mądrej Zabawy. To czyni naszą ofertę unikalną. Proces tworzenia każdego obiektu zajmuje co najmniej rok, kiedy sprawdzamy dostosowanie konkretnej gry czy zabawy do rozwoju dziecka – zdradza Adam Kowalczyk, współzałożyciel Smart Kids Planet i dodaje, że firma stawia na oryginalne koncepty, sprawdzone przez specjalistów, zamiast gotowych zabawek ściąganych z Chin.

Transmisje uratowały przed pandemią

Kluczowym momentem przetasowania dla Smart Kids Planet była pandemia, która wymusiła zamknięcie centrum. Przedsiębiorcy nie poddali się i stworzyli nowe produkty Smart Box (trafił do 7 000 osób na 4 kontynentach), transmisje internetowe oraz programy TV z Mądrą Zabawą. Jak wspomina Karol Gaweł m.in. ten przełom, który z początku wydawał się dla nich prawdziwym dramatem, doprowadził ich do nominacji w konkursie Przedsiębiorca Roku EY.

- To ogromne wyróżnienie, które wiele dla nas znaczy. Za nami naprawdę ciężka przeprawa przez wzburzone morze, ale nominacja utwierdziła nas, że dotarliśmy do celu – podkreśla drugi szef Smart Kids Planet i szczególne podziękowania kieruje do rodziców dzieci, jakie odwiedzają Centrum Dobrej Zabawy.

W 2023 r. firma dostała nagrody główne w konkursie Świat Przyjazny Dziecku oraz plebiscycie „Fundusze Europejskie - Skorzystamy wszyscy” organizowanym przez Bankier.pl. Ostatnie zrealizowane projekty to sklep online, własne wydawnictwo książkowe i darmowe audiobajki a w planach budowa dwóch nowych obiektów w Polsce.

Jak Adam Kowalczyk i Karol Gaweł zareagowali na wyróżnienie? Sprawdź krótki wywiad z przedsiębiorcami:


Zostań Przedsiębiorcą Roku EY! [GRA]

Zostań Przedsiębiorcą Roku EY! [GRA]

Rozwijasz biznes i odnosisz coraz większe sukcesy? Chcesz pójść w ślady takich przedsiębiorców jak Paweł Jarski czy Rafał Brzoska? Sprawdź czy masz zadatki na Przedsiębiorcę Roku EY w naszej specjalnej grze paragrafowej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ