Nominowany w XXI Konkursie EY Przedsiębiorca Roku: Przemysław Gacek

Nominowany w Konkursie EY Przedsiębiorca Roku: Przemysław Gacek. Grupa Pracuj.
Nominowany w Konkursie EY Przedsiębiorca Roku: Przemysław Gacek. Grupa Pracuj. / Fot. mat. pras. EY.
W świetle dwudziestojednoletniej historii, konkurs EY Przedsiębiorca Roku kontynuuje swoją misję wyłaniania i promowania najbardziej innowacyjnych i wpływowych liderów biznesu w Polsce. Organizowany przez EY program nie tylko śledzi, ale często wyprzedza kluczowe momenty przełomu na mapie polskiej przedsiębiorczości.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Konkurs Przedsiębiorca Roku, organizowany przez EY, promuje wybitnych polskich przedsiębiorców i przedsiębiorczynie. Lauret/laureatka, wybrany/a przez jury składające się z poprzednich zwycięzców Konkursu, będzie reprezentować Polskę na globalnym finale w Monte Carlo. EY docenia zarówno młode biznesy, jak i doświadczone firmy. Nominacja jest uznaniem za determinację i lata pracy, które przyczyniają się do zwiększania innowacyjności polskiej gospodarki.

Dowiedz się więcej na temat konkursu EY Przedsiębiorca Roku i jego laureatów z poprzednich edycji w artykule My Company Polska.

Nominowany w konkursie Przedsiębiorca Roku EY

PRZEMYSŁAW GACEK, GRUPA PRACUJ.

Firma, która przy pomocy technologii pomaga kandydatom w znalezieniu najlepszej pracy, a firmom w zatrudnieniu najlepszych pracowników.

Przemysław Gacek, CEO Grupy Pracuj jest architektem sukcesu jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm HR w Europie. Od 2000 roku, Grupa Pracuj, z jej flagowymi markami: serwisami Pracuj.pl i Robota.ua oraz platformami eRecruiter i softgarden, znacząco wpłynęła na rynek pracy, wspierając kariery milionów osób w Europie.

Przemysław Gacek, współzałożyciel i CEO Grupy Pracuj, przyłożył się do rozwoju kariery wielu Polaków, choć część z nich może nawet o tym nie wiedzieć. Portal Pracuj.pl oraz platforma do zarządzania procesami rekrutacji eRecruiter na dobre wpisały się w krajobraz firm z obszaru technologii HR w Europie. Grupa Pracuj rozpoczęła działalność w 2000 r. Od 2006 r. działa w Ukrainie (serwis robota.ua), a od 2022 r. także w regionie DACH (softgarden).

- Grupa Pracuj to spółka publiczna notowana na GPW, zatrudniamy ponad 1000 osób, reprezentujących 15 narodowości – mówi Przemysław Gacek i podkreśla, że nominacja do tytułu Przedsiębiorcy Roku EY wywołała u niego kluczowe refleksje na temat 23-letniej działalności.

- Jesteśmy jednym z liderów europejskiej sceny HR Tech, teraz przyszedł czas na kolejne kroki w rozwoju Grupy. Z pewnością praca z osobami z tak wielu krajów pozwoliła nam czerpać energię z różnorodnego podejścia do biznesu. Jesteśmy firmą międzynarodową, działamy na sześciu europejskich rynkach, a proces umiędzynarodowienia naszej organizacji to bardzo ekscytujący czas– podsumowuje.

Przemysław Gacek sprawdza się także jako inwestor, a w jego portfolio znajdują się takie spółki jak DocPlanner, Preply czy Booksy. Jego konikiem są startupy technologiczne – inwestuje w nie poprzez Market One Capital, a wcześniej przez fundusz Hedgehog Fund, który wspierał projekty na wczesnym etapie rozwoju.

W wolnym czasie poświęca się największej pasji, jaką jest żeglarstwo. We wrześniu 2023 r. zdobył tytuł Mistrza Świata w klasie 5.5., byłej klasie olimpijskiej. W tym sporcie liczy się współpraca między załogą i to nie pozostaje bez wpływu na jego podejście do zarządzania.

Jak Przemysław Gacek zareagował na wyróżnienie? Sprawdź krótki wywiad z przedsiębiorcą:

Nominowani w XXI Konkursie EY Przedsiębiorca Roku. Mindgram

Nominowani w XXI Konkursie EY Przedsiębiorca Roku. Mindgram

W świetle dwudziestojednoletniej historii, konkurs EY Przedsiębiorca Roku kontynuuje swoją misję wyłaniania i promowania najbardziej innowacyjnych i wpływowych liderów biznesu w Polsce. Organizowany przez EY program nie tylko śledzi, ale często wyprzedza kluczowe momenty przełomu na mapie polskiej przedsiębiorczości.

Zostań Przedsiębiorcą Roku EY! [GRA]

Zostań Przedsiębiorcą Roku EY! [GRA]

Rozwijasz biznes i odnosisz coraz większe sukcesy? Chcesz pójść w ślady takich przedsiębiorców jak Paweł Jarski czy Rafał Brzoska? Sprawdź czy masz zadatki na Przedsiębiorcę Roku EY w naszej specjalnej grze paragrafowej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ