MIM Fertility pozyskuje 2 mln dol. na rozwój swoich innowacji

MIM Solutions
MIM Solutions, fot. materiały prasowe
MIM Fertility - polski pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji - ogłasza zamknięcie rundy seed w wysokości 2 mln dol. Inwestycję przeprowadzili warszawscy inwestorzy venture capital – Tangent Line i Peleton.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

MIM Fertility proponuje przełomowe rozwiązania w dziedzinie leczenia niepłodności, łączące zaawansowane technologie sztucznej inteligencji z medycyną reprodukcyjną. Jak przekonują przedstawiciele startupu, flagowe produkty EMBRYOAID i FOLLISCAN, reprezentują nową generację narzędzi wspierających ekspertów w identyfikacji i analizie pęcherzyków jajnikowych, a także oceny zarodków. Inwestycja pozwoli MIM Fertility na dalsze doskonalenie tych technologii, rozwój nowych funkcjonalności oraz ekspansję na arenie międzynarodowej.

- Inwestycja od Tangent Line i Peleton to potężny impuls dla naszej firmy i potwierdzenie, że podążamy we właściwym kierunku - mówi Piotr Wygocki, Co-founder MIM Fertility. - Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie otwiera przed nami ta inwestycja, w szczególności jeśli chodzi o skalowanie naszych rozwiązań i rozszerzanie obecności na globalnym rynku leczenia niepłodności - dodaje Ula Sankowska, Co-founderka MIM Fertility.

Dzięki najnowszej inwestycji startup planuje również zintensyfikować swoje działania badawcze i rozwojowe. MIM Fertility zamierza nadal współpracować z czołowymi instytucjami i ekspertami w dziedzinie medycyny rozrodczej, aby budować światową renomę marki.

- Jesteśmy pod wrażeniem innowacyjności i potencjału MIM Fertility oraz ich zaangażowania w rozwiązywanie rzeczywistych problemów w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego. Podejście startupu do stosowania sztucznej inteligencji w celu poprawy wyników leczenia niepłodności jest dokładnie tym, czego potrzebuje współczesna medycyna - podsumowuje Piotr Pietrzak z Tangent Line Ventures.

MIM Fertility i leczenie niepłodności

Problem niepłodności jest wyzwaniem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, wpływającym na życie milionów par. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), niepłodność dotyka około 15 proc. par na świecie, co przekłada się na około 48-186 mln osób. Niepłodność jest złożonym zjawiskiem, które może wynikać z różnych przyczyn, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Rozwiązania medyczne - takie jak zapłodnienie in vitro (IVF) - stanowią nadzieję dla wielu par, jednak kosztowność i dostępność tych procedur wciąż stanowią barierę. Rozwój technologii, takich jak te oferowane przez MIM Fertility, ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia dostępności i skuteczności leczenia niepłodności, dając kolejnym parom szansę na spełnienie marzenia o rodzicielstwie.

Na pierwszym posiedzeniu X kadencji Sejmu RP została przyjęta ustawa ws. finansowania in-vitro. W projekcie zapisano, że minister zdrowia miałby opracować, wdrożyć, zrealizować i sfinansować program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności obejmujący procedury medyczne wspomaganej prokreacji, w tym zapłodnienie pozaustrojowe – minimalne finansowanie programu pochodzące z budżetu państwa ma wynosić corocznie nie mniej niż 500 mln zł.

Prowadzimy aktywne rozmowy w celu włączenia naszych technologii w aktualną ofertę klinik leczenia niepłodności w Warszawie. Jednocześnie mocno wierzymy, że niedawne wydarzenia w Sejmie to krok w kierunku włączenia EMBRYOAID i FOLLISCAN do krajowego programu refundacyjnego - komentuje Ula Sankowska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ