Ładowanie aut na stacjach Moya? Anwim zainwestuje 1,5 mld zł i chce zostać liderem transformacji

moya
Fot. shutterstock.
Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, ogłosił ambitne plany rozwoju, które obejmują rozbudowę istniejącej sieci stacji oraz inwestycje w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spółka zamierza do roku 2030 posiadać aż 800 stacji paliw oraz ponad 4 tysiące punktów ładowania. To zdecydowany krok w kierunku transformacji energetycznej kraju i przyspieszenia rozwoju rynku pojazdów elektrycznych.

1000 punktów ładowania do końca 2023 r.

W ramach nowej strategii, Anwim dąży do stworzenia gęstej sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych, która obejmie zarówno stacje Moya, jak i lokalizacje zlokalizowane poza nimi. Celem spółki jest zapewnienie klientom wygodnego dostępu do infrastruktury ładowania w różnych regionach kraju. Właściciele samochodów elektrycznych będą mogli liczyć na dostęp do około 1 tysiąca punktów ładowania już pod koniec bieżącego roku.

Eksport polskiej żywności notuje spadek. Sraciliśmy na konkurencyjności z powodu inflacji

Anwim zapewni 800 stacji ładowania do 2030 r.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl Anwim nie zapomina również o rozbudowie sieci stacji paliw Moya. Według planów, do roku 2030 sieć ta ma liczyć aż 800 stacji z 4 tysiącami punktów ładowania. Co roku planowane jest otwarcie 50 nowych punktów, co pozwoli na utrzymanie intensywnego tempa rozwoju sieci. Anwim ma ambicje stać się jednym z liderów na rynku stacji paliw w Polsce.

1,5 mld zł na realizację zielonej strategii Anwim

Ze strategii rozwoju Anwim dowiadujemy się, że rozwój sieci stacji paliw i infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wiąże się z znacznymi inwestycjami. Anwim planuje przeznaczyć ponad 1,5 miliarda złotych na rozwój w ciągu 5-7 lat, z czego nawet miliard złotych zostanie zainwestowane w realizację zielonej strategii. Spółka zamierza finansować program zarówno ze środków własnych, jak i ze źródeł zewnętrznych.

Warto przypomnieć, że niedawno Anwim zlecił ekspertom banku BNP Paribas przeprowadzenie przeglądu opcji strategicznych dla firmy. Decyzja ta wskazuje na to, że spółka może rozważać różne możliwości rozwoju, w tym potencjalną sprzedaż swojej sieci. Ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, ale przedstawiona strategia rozwoju na najbliższe pięć lat daje wyraz determinacji Anwim do dalszego rozwoju i adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych. Jak informuje portal wiadomościhandlowe.pl to może oznaczać, że firma przymierza się do sprzedaży swojej sieci.

Mocny wzrost udzielonych kredytów hipotecznych. Polacy nie czekają na gwarantowany kredyt 2 proc.?

ZOBACZ RÓWNIEŻ