Kylie Jenner wykorzystała popularność lepiej niż inni

Kylie Jenner / Fot. Facebook.com/KylieJenner
Kylie Jenner / Fot. Facebook.com/KylieJenner
Kylie Jenner wzięła udział w reality show "Z kamerą u Kardashianów". Zyskała dużą popularność, a później z miesiąca na miesiąc generowała coraz większe przychody. Jak tego dokonała?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Amerykańska gwiazda programów typu reality show, modelka, celebrytka, multimilionerka, bizneswoman. Tak można podsumować Kylie Jenner w jednym zdaniu. 

Kylie Jenner zarabia obecnie gigantyczne kwoty i to dzięki firmie, którą założyła. Jej kariera wyglądała w skrócie tak:

  • Kylie zaczęła pracę w modelingu wraz z wprowadzeniem kolekcji Crush Your Style Sears'a, do której zrobiła profesjonalną sesję zdjęciową ze znanym fotografem, Nickiem Saglimbeni.
  • Trafiła na okładki znanych urodowych i modowych magazynów, jak Cosmopolitan, Teen Vogue, czy Seventeen.
  • Kylie sygnuje 2 lakiery do paznokci od Nicole by OPI: Wear Something Spar-kylie i Rainbow in the S-kylie.
  • W 2014 roku Kylie Jenner zakłada firmę Kylie Lip Kits. Firma rozpoczęła sprzedaż w listopadzie 2015 r. Poprzednio znana jako Kylie Lip Kits, została przemianowana na Kylie Cosmetics w lutym 2016 roku. Za pośrednictwem strony internetowej o tej samej nazwie sprzedaje kosmetyki sygnowane swoim imieniem.
  • W 2016 roku założyła własną markę Kylie Cosmetics.
  • W 2018 roku ze swoją siostrą Kendall współpracowały przy kolekcji Kendall+Kylie dla firmy odzieżowej Forever.
  • W 2019 roku Kylie stworzyła markę Kylie Skin. Zajmuje się ona wegańskimi kosmetykami do pielęgnacji.

A teraz pora na finanse. 

Kylie Jenner na pierwszym miejscu w rankingu najlepiej zarabiających celebrytów 

Amerykański Forbes stworzył ranking najlepiej zarabiających celebrytów i Kylie Jenner zajęła pierwsze miejsce z wynikiem aż 590 mln dol. Drugie zajął Kanye West i wypracował "zaledwie" 170 mln. Dla porównania, piłkarze Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi zarobili odpowiednio 105 i 104 mln dol. Co sprawiło, że Jenner wypracowała tak duże pieniądze?

Inspiracje: Vin Diesel

Tak świetne wyniki pochodziły ze sprzedaży 51% udziałów Kylie Cosmetics firmie Coty, Inc. Choć rodzina Kardashianów twierdziła, że firma generuje większe przychody i Kylie Jenner była uważana za miliarderkę, ostatecznie okazało się, że wyniki były gorsze niż sugerowano. Mimo to przychody za 2019 r. wyniosły 200 mln dol. Cała firma wypracowała zaś tak świetne wyniki głównie dzięki temu, że Kylie Jenner zgromadziła gigantyczną liczbę fanów w social mediach - na Instagramie ma np. 222 mln obserwujących. 

Kylie Jenner zarobiła pierwsze duże pieniądze w modelingu, a później przekazala je firmie zewnętrznej na stworzenie 15 tys. zestawów do ust "Lip Kits", które sprzedala w ciągu zaledwie kilku minut w 2015 r. To był jasny sygnał dla bohaterki, że warto stawiać na tego typu biznes.

Inspiracje: Justin Timberlake

Jenner to również dowód na to, że obecnie warto stawiać na siebie i działać globalnie. A jej przepis na sukces brzmi: najpierw zgromadź ogromną liczbę fanów, a potem zacznij im sprzedawać swoje produkty. Bez pośredników. To jeden z najbardziej skutecznych sposobów na zostanie milionerem w obecnych czasach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY