Jason Sudeikis, czyli sukces na dużym i małym ekranie

Jason Sudeikis w serii Ted Lasso / Fot. Tv.apple.c
Jason Sudeikis w serii Ted Lasso / Fot. Tv.apple.com
Jason Sudeikis to w ostatnich latach aktor, który cieszy się opinią prawdziwego profesjonalisty. Potrafi elastycznie dopasować się do praktycznie każdej roli. Czy przekłada się to także na sukces finansowy?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jason Sudeikis odniósł sukces zarówno na dużym, jak i małym ekranie, grając role w takich filmach jak "Horrible Bosses", czy serialu "Ted Lasso", który był nominowany do nagrody Emmy. Według serwisu Celebrity Net Worth, dzięki aktorstwu, pisaniu i pracy jako producent, Jason Sudeikis zarobił 20 mln dolarów netto. 

W porównaniu z niektórymi gwiazdami, takimi jak Victoria Beckham (450 mln dol.), Tony Hawk (140 mln dol.), czy George Clooney (ok. 500 mln dol.), majątek Sudeikisa wydaje się niewielki. Ale ktoś z nas nie chciałby mieć 20 mln dol.,  prawda?

Jason Sudeikis nie stawia na dywersyfikację

Jason Sudeikis robi w zasadzie wszystko to, czego można by oczekiwać po profesjonalnym aktorze, który ma już znane w branży nazwisko. Stawia na filmy - zarówno jako aktor, jak i producent. Jak na razie jego najważniejsza wydarzenia w karierze to nominacja do czterech nagród Emmy za "Teda Lasso", co oznacza, że dopiero w ostatnich latach kariera Sudeikisa nabrała dużego rozpędu. To sprawi, że z pewnością będzie mógł podnieść stawki. 

Sprawdź: Olga Malinkiewicz

Aktor urodził się w 1975 r. (46 l.), a karierę zaczynał pod koniec lat 90., gdzie miał kilka małych ról telewizyjnych. Za jego wielki przełom w branży rozrywkowej uważa się 2003 r., kiedy dostał rolę scenarzysty w Saturday Night Live. Od tego czasu pojawiał się również w tym show, wcielając się m.in. w Joe Bidena.

Inne znaczące role Sudeikisa to wystąpienia w filmach "Horrible Bosses" (2011), "Hall Pass" (2011), "We’re the Millers" (2013), "Horrible Bosses 2" (2014), "Sleeping with Other People" (2015) oraz "Mother’s Day" (2016). Jest kojarzony przede wszystkim z komediami i dużym poczuciem humoru. 

Uznanie krytyków zyskał stosunkowo niedawno, za sprawą serii "Ted Lasso" dostępnej na platformie streamingowej Apple TV+. Występuje tam jako aktor, ale jest też producentem wykonawczym. Serial ma obecnie dwa sezony, a trzeci jest w planach. Sudeikis zarabia podobno 400 tys. dol. za każdy odcinek, a ponadto prawdopodobnie uda mu się otrzymać jeszcze wyższe wynagrodzenie za sezon trzeci. 

Nieruchomości Jasona Sudeikisa

Co gwiazdy Hollywoodu robią z pieniędzmi? Najczęściej wydają je na nieruchomości.

W 2019 r. Sudeikis i jego ówczesna partnerka, aktorka Olivia Wilde, kupili dom w stylu hiszpańskim w okolicy Silver Lake w Los Angeles za 3,5 miliona dolarów. Była para kupiła także dom wielkości rezydencji na Brooklynie w Nowym Jorku za 6,5 miliona dolarów. Było to w 2014 roku.

Inspiracje: Kate Upton

Sudeikis i Wilde ogłosili, że rozstali się pod koniec 2020 roku i nie jest jasne, kto jest teraz właścicielem nieruchomości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ