Społeczeństwo się starzeje. Na okładce Sports Illustrated 81-letnia Martha Stewart

Martha Stewart na okładce Sports Illustrated / Fot
Martha Stewart na okładce Sports Illustrated / Fot. SI, materiały własne
I naprawdę nie ma w tym nic złego. Ludzie żyją coraz dłużej, zachowują świetne zdrowie na starsze lata i po prostu chcą cieszyć się życiem. Okładka Sports Illustrated podkreśla wzrost liczby starszych kobiet.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Martha Stewart w wieku 81 lat jest obecnie najstarszą modelką kostiumu kąpielowego, która zdobi okładkę Sports Illustrated. Mówi: - Cała ta sprawa ze starzeniem się jest totalnie nudna.

Zobacz: Side hustle

Martha Stewart, ikona lifestyel'owa, tworzy historię w wydaniu Sports Illustrated poświęconym strojom kąpielowym z 2023 r. Dołącza do rosnącej rzeszy starszych kobiet, które cieszą się blaskiem fleszy w wieku, w którym zazwyczaj są zmuszone ześć na margines.

W tym miesiącu na swoich okładkach pojawiły się także:

Według MJ Daya, redaktorki naczelnej SI Swimsuit, okładkę Stewart wykonał Ruven Afanador, fotograf, z którym pracowała w przeszłości.

- Dla mnie to jest świadectwo dobrego życia i wszyscy powinniśmy myśleć o dobrym życiu, a nie o starzeniu się - powiedziała Stewart. - Cała ta sprawa ze starzeniem się jest totalnie nudna.

W ostatnich latach magazyn zaczął przedstawiać coraz częściej kobiety w każdym wieku i z różnych środowisk, w tym debiutantki z 2021 r., Kathy Jacobs, która miała wówczas 57 lat, oraz powracających zdjęć z byłymi modelkami SI, Christie Brinkley i Pauliną Porizkovą. Prezenterka telewizyjna Padma Lakshmi, lat 52, również pojawia się w numerze z 2023 roku.

Magazyn jest wydawany przez Arena Media Brands LLC. - Misją, jaką mamy jako marka, jest prowadzenie tych naprawdę ważnych rozmów o kobietach i o tym, z czym zasadniczo nie musimy się mierzyć. Celem jest obalenie z góry przyjętych wyobrażeń o tym, co jest możliwe - mówi MJ Day.

Sprawdź: Szachy z komputerem

Również Hollywood coraz bardziej skupia się na starszych kobietach. Według Annenberg Inclusion Initiative z University of Southern California w zeszłym roku w 10 najbardziej dochodowych filmach wystąpiła główna aktorka, która w chwili premiery miała co najmniej 45 lat. To więcej niż tylko jeden film z 2007 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ