Adele zarabia miliony rocznie nawet bez wydawania nowej muzyki

Adele w "Easy On Me" / Fot. YouTube.com
Adele w "Easy On Me" / Fot. YouTube.com
"Easy On Me", nowy utwór Adele, od paru dni podbija świat. Ale Adele, wydając nową muzykę, robi to dziś w zasadzie wyłącznie w trosce o fanów. Zarabia miliony rocznie nawet bez tworzenia i wydawania nowej muzyki.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pomimo długiej przerwy w karierze muzycznej majątek Adele wciąż ma się świetnie - i to raczej nie zmieni się w najbliższym czasie. 

Fani z niecierpliwością oczekiwali powrotu piosenkarki po tym, jak przez sześć lat pozostawała poza studiem po wydaniu w 2015 r. swojego trzeciego albumu "25". Na płycie znalazły się niektóre z najbardziej udanych utworów Adele, w tym doskonałe "Hello", które królowało przez dziesięć tygodni z rzędu na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100. Od tego czasu Adele pozostawała jednak poza centrum uwagi i skupiła się na sprawach z życia osobistego, w tym rozwodzie z Simonem Koneckim w 2019 r. i nowym związku.

Inspiracje: Gal Gadot

Adele wraca jednak na scenę, zapowiadając nowy album "30" - zrobiła to w październiku br. 

Ile zarabia Adele na koncercie?

O to pytają nie tylko fani muzyki, ale także fani finansów. Chcemy po prostu, z czystej ciekawości, wiedzieć. 

Podobnie jak większość artystów muzycznych Adele zarabia większość dochodów na trasach koncertowych. Jeśli zaś wierzyć danym, jej zarobki z koncertów są oszałamiające. Poprzednia trasa, promująca krążek "25" wygenerowała 252 miliony dolarów ze sprzedaży biletów i towarów. The Sun przekonuje, że firma odpowiedzialna za trasę wzięła lwią część dla siebie, natomiast Adele otrzymała 74 mln dolarów. Za jedną noc śpiewania piosenkarka zarabiala ok. 685 tys. dolarów.

Obecnie te zarobki mają wzrosnąć, ponieważ Adele chce wrócić do koncertowania i rozważa nawet rezydenturę w Las Vegas. Dlaczego tam? Ponieważ Adele mogłaby tam mieć swoją "rutynę" i występować regularnie dla fanów, którzy chętnie płacą ceny premium. No i nie musiałaby podróżować po całym świecie, co w dobie Covid-19 jest bardzo utrudnione.

A ile Adele zarabia rocznie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: z roku na rok coraz więcej. Jak podaje serwis Celebrity Net Worth, w 2011 r. za sprawą płyty "21" Adele zdobyła nie tylko sześć nagród Grammy, ale też zarobiła ok. 15 mln dolarów. 

Sprawdź: MBTI

W 2012 r. piosenkarka wydała utwór "Skyfall" do nowego Jamesa Bonda i singiel zapewnił jej pierwszą Academy Award, kolejną nagrodę Grammy i Golden Globe Award. Pod koniec tego roku Adele zarobiła więcej, bo 18 mln dol. W 2013 r. wypracowała zaś 30 mln dol., a w 2014 - już 70 mln dol. 

Po raz kolejny zarobki Adele wzrosły po wydaniu trzeciego albumu w 2015 r. Wtedy zarobiła 60 mln dol. za występy, ale zgarnęła kolejne dziesiątki milionów ze sprzedaży dotychczasowych płyt. W 2016 i 2017 r. Adele zarobiła łącznie 150 mln dol., natomiast w 2018 i 2019 wypracowała dodatkowe 40 mln dol. 

Później jednak Adele miała bardzo kosztowny rozwód, który pozbawił ją dużego majątku, niemniej obecnie jej wartość netto ciągle jest bardzo wysoka. Majątek Adele szacuje się dziś na 190 mln dolarów. A tutaj nie ma jeszcze, rzecz jasna, zarobków z nowego, czwartego albumu "30".

ZOBACZ RÓWNIEŻ