Carrie-Anne Moss wróciła do serii Matrix. Nie zrobiła tego dla pieniędzy

Carrie-Anne Moss jako Trinity / Fot. Jasin Boland,
Carrie-Anne Moss jako Trinity / Fot. Jasin Boland, Warner Bros
Kiedy Carrie-Anne Moss dołączyła do legend kina science-fiction, zajmując miejsce obok Sigourney Weaver jako Ellen Ripley i Lindy Hamilton jako Sary Connor, jej postać Trinity w Matriksie (1999) zyskała gigantyczne uznanie fanów. A jak to jest obecnie?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zgrabna, gibka, odziana w dopasowany kostium ze skóry i PVC, Trinity wraz z Neo (Keanu Reeves) stworzyli dwie połówki jednej, heroicznej całości. Historia o człowieku kontra maszynie, czyli Matrix, stała się ogólnoświatową obsesją kulturową. Wielu stwierdzi, że trwa do dziś. 

Sprawdź: Youtuberzy

Sukces filmu doprowadził do powstania dwóch kolejnych części, wydanych w 2003 r. Prawie dwie dekady później Carrie-Anne Moss i Keanu Reeves powrócili do swoich kultowych rol w Matrix Resurrections. Ale czy obecnie 54-letnia Mos sprawdziła się w roli Trinity? Na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie już każdy z nas. Warto natomiast zastanowić się nad tym, czy Moss musiała wcielić się w tę postać ponownie, czy też zrobiła to bardziej ze względu na fanów i relację z Keanu. 

Carrie-Anne Moss zawdzięcza karierę Matriksowi. Trudno było odmówić udziału w nowej części 

Kiedy Moss została obsadzona w roli Trinity w Matriksie, była to rola przełomowa dla jej kariery. Jednocześnie włożyło mnóstwo pracy w to, aby dobrze odegrać Trinity. 

Trzy filmy zostały nakręcone w Australii i aby przygotować się do swojej roli, musiała przejść miesiące rygorystycznego treningu. W pewnym momencie podczas kręcenia pierwszego filmu zraniła się w kostkę. Z kolei podczas treningu do 18-miesięcznej sesji zdjęciowej do "Matrix Reloaded" i "Matrix Revolutions" złamała nogę. 

Rola w serii "Matrix" uczyniła jednak z Moss światową gwiazdą. Była nominowana do nagrody MTV Movie Award za przełomową rolę kobiecą, a także do nagrody Saturn dla najlepszej aktorki.

Carrie-Anne Moss zagrała później w 2000 roku w "Memento", "Czekoladzie" i "Czerwonej planecie". Wystąpiła też w wielu innych filmach i krótkich seriach.

W ostatnich latach Moss przeniosła się do telewizji, występując w takich filmach jak Chuck, Vegas, Daredevil, Przekraczając granice, Humans czy Jessica Jones. Pracowała również przy grach Mass Effect, udzielając głosu jednej z postaci.  

Moss ma własny biznes

Moss jest również założycielką lifestylowej marki Annapurna Living, której celem jest wzmacnianie kobiet poprzez uważność i medytację. 

Annapurna Living prowadzi kursy online na temat tego, jak prowadzić rozważne i uważne życie, oferując pomoc kobietom, które borykają się ze stresami i tempem współczesnego świata, oraz jak to ma się do bycia żoną i matką.

Carrie-Anne Moss zdecydowanie nie narzeka na brak zajęć, jak i pieniędzy. Nie można jednak powiedzieć, że jest tak popularna i zamożna, jak gwiazdy takie jak Scarlett Johansson czy nawet Jessica Biel.

Majątek Moss wycenia się na 3 mln dolarów. Głównie jednak dlatego, że bardzo dba ona o swoją prywatność i poza paroma nieruchomościami nie do końca wiadomo, ile tak naprawdę środków udało zgromadzić się Trinity. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ