Evan Rachel Wood zgarnia 1 mln zł za każdy odcinek Westworld

Evan Rachel Wood / Fot. Westworld, HBO
Evan Rachel Wood / Fot. Westworld, HBO
Kiedy w 2016 r. ukazał się pierwszy sezon Westworld, Evan Rachel Wood nie była jeszcze tak znana. Dziś to już gwiazda, znana z okładek magazynów i reklam największych marek. Jej zarobki robią duże wrażenie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Najnowszy Westworld trafił już do platformy HBO Max, a w nim oczywiście nadal możemy oglądać Evan Rachel Wood. Aktorka wciela się w Dolores Abernathy, androida do złudzenia przypominającego człowieka. 

Evan Rachel Wood stała się znana na całym świecie głównie za sprawą Westworld, niemniej ma na koncie więcej sukcesów. 

Sprawdź: Co to MLM

Amerykańska aktorka wystąpiła już w wielu filmach i serialach telewizyjnych. Karierę zaczynała w takich serialach jak "American Gothic" i "Once and Again", natomiast pierwszy duży sukces przyniosły jej role w filmach "Thirteen", "Pretty Persuasion" oraz "Across the Universe". Później pojawiła się w "Zapaśniku", "Idach marcowych" oraz serialach "Prawdziwa krew" i "Mildred Pierce". Większość fanów kojarzy ją jednak z "Westworld", doskonałego serialu HBO. Ostatnio do platformy HBO Max trafił czwarty sezon tej serii. 

Evan Rachel Wood ma talent muzyczny

Rachel Wood jako artystka muzyczna zaśpiewała m.in. "I'd Have You Anytime" na czwartej płycie albumu dobroczynnego Amnesty International "Chimes of Freedom". Z kolei w latach 2016-2017 występowała u boku Zacha Villi w duecie electro-pop. W 2018 r. założyła z kolei cover band Evan + Zane z Zane Carneyem.

W kolejnym roku piosenka "Show Yourself" trafiła na listę Billboard Hot 100. Tutaj Wood wystąpiła w duecie z Idiną Menzel, nagrywając ścieżkę dźwiękową do "Frozen II". Sukces murowany.

Inspiracje: Sołowow

Nie da się jednak ukryć, że Rachel Wood zarabia obecnie przede wszystkim na Westworld. Od 2018 r. za jeden odcinek zgarnia 250 tys. dol. (1,17 mln zł). W przypadku sezonu, który składa się z 10 odcinków, zarabia więc 2,5 mln dol. 

Jej obecny majątek szacuje się na co najmniej 8 mln dol. Aktorka nie stawia póki co na inwestycje, a przynajmniej nie mówi o tym, co robi z pieniędzmi. Dodajmy, że ciągle jest osobą stosunkowo młodą - ma 34 lata. 

Nie zabrakło kontrowersji 

Kariera Evan Rachel Wood nie przebiega bez zarzutów. W 2016 r. ujawniła reporterowi Rolling Stone, że została dwukrotnie zgwałcona w przeszłości. Zeznawała przed Podkomisją Sądownictwa Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ds. przestępczości, terroryzmu, bezpieczeństwa wewnętrznego i dochodzeń w celu promowania Ustawy o Karcie Praw dla ofiar napaści na tle seksualnym. W następnym roku Wood zeznawała zaś przed Senatem Kalifornii, aby pomóc w uchwaleniu ustawy Phoenix Act, która przedłuża przedawnienie w przypadkach przemocy domowej. Później, w 2021 roku, Wood ujawniła że jednym z jej oprawców był Marilyn Manson (były partner).

Na zdjęciu: Evan Rachel Wood, instagram.com/evanrachelwood

Komentowała też w mediach, że jest biseksualna, a także wystąpiła w reklamie Gucci. Tam, całując się z aktorem Chrisem Evansem, występuje w dość odważnej scenie, promując perfumy. 

Dodatkowo w 2014 r. Evan Rachel Wood została pozwana na 30 mln dol. przez producentów "10 Things I Hate About Life" za to, że podobno odmówiła kontynuowania prac nad niezależną komedią. Aktorka odrzuciła pozew, przyznając że producenci zachowali się "niedorzecznie". Dodała, że przestała pracować nad filmem, bo zleceniodawcy zwyczajnie nie wywiązali się z umowy i nie przekazali jej wynagrodzenia. W ostatnich latach aktorka bardziej dba o markę osobistą, rozwijając też profile w social mediach. Na Instagramie obserwuje ją 1 mln osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ